Jump to content
ielvan

Yakıt Durumu Nedir Arkadaşlar LPG de

Tavsiye Edilen Mesajlar

ielvan    1
ielvan

Arkadaşlar Lpg de uzun yol 120 130 la gittiğimde 13-14 lıtre lpg yakıyor sızdede boylemıdır 2009 legacy aracım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Can Alp ZEĞEREK    54
Can Alp ZEĞEREK

Merhaba,

2009 2.0R manuel impreza aracım uzunyolda 4 kişi 110-120 km/h hızları arasında 7,6 lt benzin tüketti. Güncel petrol fiyatları ile 35 krş ( Benzin 4,6 TL) 13-14 lt abartı bir rakam değil gibi ama legacy kullanıcıları daha güvenilir bilgi vereceklerdir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ielvan    1
ielvan

35 kurus benzınde yakıt gayet makul sızın arac ıcınde pıyasadakı araclar da benzınde o kadadan bıle fazla yakıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ielvan    1
ielvan

Acaba montajdami sikinti var 3 bin km once takilmis atiker gold mu silver mi ne

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Banada fazla geldi arabayi yeni aldim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    420
İlter
3 hours ago, ielvan said:

Arkadaşlar Lpg de uzun yol 120 130 la gittiğimde 13-14 lıtre lpg yakıyor sızdede boylemıdır 2009 legacy aracım

Bu hızlarda eğer sürekli bir tırmanış yoksa yani deniz seviyesinden yaylaya falan çıkmıyorsanız 11 litreyi geçmemesi gerek. Tabi nasıl kullandığınızın da ektisi büyük, sürekli fren ile yavaşlıyorsanız fazla tüketir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ielvan    1
ielvan

Arkadas istanbul ankara arasi denedim radara girmemek icin 128e sabitledim. 14 litre yakti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    420
İlter

Aynı denemeyi ben de yaptım bu hafta. 400 kilo yolcu + 50 kilodan fazla bagaj, klima hep açık, istanbul'da şehir içi dur kalklı 200km trafik de dahil 10.2 litre ortalama gösterdi yol bilgisayarım. 100le gittiğim de oldu 160-170 gittiğim de oldu, şehirlerarası yolda ortalamamın 120 civarı olması gerek. 

Bence tüketiminiz fazla. LPG ne zaman takılmış bilmiyorum ama subap ayarına ve lpg ayarına baktırmanızı tavsiye ederim. Benim subap ayarı sonrası yeni lpg ayarı ile tüketimim 12 litreden 10 civarına düştü uzun yolda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ielvan    1
ielvan

lpg yenı takıldı subablarda sıkıntı yokturda ayar mı yapıulması gerekıyor onu anlamadım uzman bi lpg cıye gıdeyım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    420
İlter
40 minutes ago, ielvan said:

lpg yenı takıldı subablarda sıkıntı yokturda ayar mı yapıulması gerekıyor onu anlamadım uzman bi lpg cıye gıdeyım 

Montaj yeniyse kalibrasyon ya da montajda sorun olabilir. Araç kaç km de, benzindeki yakıt tüketimini ölçtünüz mü lpg taktırmadan önce?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ielvan    1
ielvan

Hyr ben yeni aldim 4 bin km once takilmis lpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ielvan    1
ielvan

arkadaşlar galiba yuksek devırde kullanıyorum dıe bıraz fazla yakıyor bu aralar bırazda normal kullanayım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Halukcan    10
Halukcan

100 km de 11.3 litre, yani 50kuruş civarı yakıyorum karma kullanımda

ara sıra bastığım oluyor ama genelde sakin kullanım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quzman    31
quzman

Ben de hazır başlık altında sorayım.

Karma tüketimim 11.2 litre ve LPG'ye geçeceğim.

Ankara'da referansı kuvvetli bir LPG atölyesi tavsiye edebilir misiniz ?

Saygılar ,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

En kuvvetlilerinden biri kendisi Dr subarucudue quattro garage bekir usta bir tane de lovatocu var adını unuttum arkadaşlar yazar ben üstün otomotiv ostim de prins taktırmıştım quattro bekir piyasadan 500 fazla ister ama siz gene de konuşun marka seçiminiz ne olacak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    420
İlter
5 minutes ago, quzman said:

Saygılar ,

Forumdan Erkan Usta High Power, ya da Quattro Garaj Bekir Usta

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.145
Erçay
15 dakika önce, quzman :

Saygılar ,

ben de bugün yarın lpg taktıracam evvelden Anelsan'da montaj yaptırdım impreza için yine oraya götürücem, nüyük ihtimalle yarın montaj için aracı bırakırım. Size de tavsiye ederim Anelsan'ı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fanatik_    22
fanatik_

Ankara-İskenderun 658 km yol hız 120-140 arası 157 tl lpg yaktı nasıl sizce

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
muhtesem subaru    7
muhtesem subaru

arkadaşlar 2004 legacy aracım var lambda sensörü arızalı olduğu için mi bilmem ancak 83 tl 37 litre ile anca 270 km ile 300 km arası yol yapabiliyorum. bu konuda bilgisi olan paylaşsın .

ÇOK YAŞA YÜCE SUBARU

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akgenç    5
akgenç

Çok fazla değil ben 40lt lpg ile 300km yol yapıyorum tabi şehir içi genelde Bakırköy Mecidiyeköy arası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ugurum_212    11
ugurum_212
On 6/6/2016 at 10:59 AM, ielvan said:

Arkadas istanbul ankara arasi denedim radara girmemek icin 128e sabitledim. 14 litre yakti

İstanbul ile ankara arasında büyük rakım farkı var. Deniz seviyesinden yaklaşık 1km yükseğe tırmandınız, tüketime katkısı çok olmuştur ama yine de tüketiminiz fazla geldi bana.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kmvolkan    357
kmvolkan
11 saat önce, muhtesem subaru :

arkadaşlar 2004 legacy aracım var lambda sensörü arızalı olduğu için mi bilmem ancak 83 tl 37 litre ile anca 270 km ile 300 km arası yol yapabiliyorum. bu konuda bilgisi olan paylaşsın .

ÇOK YAŞA YÜCE SUBARU

Aracın fabrika şehir içi tüketim verisi 12,6 lt. Bu tüketimi şehir içinde ya da agresif kullanımda yaptıysanız sizinki lpg'de 13 lt yakıyor ki normal. Sakin kullanım, uzun yolda yaptıysanız o zaman bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş