Jump to content
xkare

2009 Impreza Triger Seti Değişimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

xkare    0
xkare

2009 model 64.000 kmdeki aracımda hiç bir sıkıntı yok yaşı itibarıyla triger setini değiştirmelimiyim. Ankara Bayraktar 2000 Tl fiyat verdi sizce ne yapayım.

İrfan ÖZKAN tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    430
Ferhat23

Size yolunacak kaz muamelesi yapmışlar. Jaspasubaru'yu arayın, yaklaşık yarı fiyatına size göndersin :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist
56 dakika önce, xkare :

değiştirmek gerekirmi ?

Aynı şey benim başıma da geldi. Sonuçta servis yıl itibariyle bunu teklif etmek mecburiyetinde ama sıkıntınız yoksa kilometresi gelene kadar devam edebilirsiniz. Ben değiştirmedim misal.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34_Srkn_61    354
34_Srkn_61

Bence triget değişimi bu km'de gerekmez. Genelde ağır bakım 90 bin ve 120 bin bakımında yapılır. Subaruda da aynıdır tahminimce

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    829
SequentiaL

Değitirene kadar benimde rüyalarıma giriyordu. Ama 90-100 binden önce yıl dolmasına rağmen triger setini değiştirmediği için başına iş gelen birini duymadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
byblacktimeee    30
byblacktimeee

Herhangi bir ses duymuyorsanız KM beklemek mantıklı olabilir. Ama varsa tanıdık bir ustanız yüzeysel olarak triger vs kayıslara göz attırın açıklık çatlama vs var mı diye. Varsa değiştirin olmadı tahmini olarak bir süre daha ustanın tavsiyesine beklersiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.086
Erçay

10 anahtarınız varsa yan kapaklardan birini söküp bakın (4 vida tutuyor ) veya baktırın, kayışı sökmeden pek bişi anlaşılmaz ama en azından bir göz gezdirmiş olursunuz :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
speedtext    14
speedtext

valaha ben 150 bin dedim maşallah bilmiyorum da ama sanırım değiştirmek gerek 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    16
hyuvaci

2009 model 1,5 impreza 63 binde kayis koptu kopunca tekrar marsa basmadim cekiciyle serviste degistik komple seti yani sonuc 7-8 yil verio degisim icin km beklmeden degisin derim benim kadar sansli olmayabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    829
SequentiaL
3 dakika önce, hyuvaci :

2009 model 1,5 impreza 63 binde kayis koptu kopunca tekrar marsa basmadim cekiciyle serviste degistik komple seti yani sonuc 7-8 yil verio degisim icin km beklmeden degisin derim benim kadar sansli olmayabilirsiniz.

Aracın ilk sahibi misiniz? Yoksa ikinci el mi aldınız?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tonyukuk    63
Tonyukuk

Geçmiş olsun.Artık kafanız rahat olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hyuvaci    16
hyuvaci

İkinci el almistim, aynen kafam rahat dedigim gibi bence km beklemeden senesinde degismek gerek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.086
Erçay

5 yılı geçirmek risk, 5 yıl içindde kmsi dolmadıysa değişmenizi tavsiye ederim, ben de dolduramadım bu yıl tekrar değişicem 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kazee    6
Kazee

2 ay önce triger için ben de servisten (cadde subaru) fiyat almıştım 2000 tl civarında sonra sağdan soldan araştırdım 1300 e mal edilebilecek gibi bir görüş hasıl oldu. servis dışında başka bir japoncu usta yaptı o da şu da bu da derken 1700 tl verdim. zaten arabayı vermeden kimse net bişey söylemiyor bi bakmak lazım diyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    829
SequentiaL

Daha ucuz bir yolu var. İzleyelim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kepeneks    66
Kepeneks

Triger ,silindir contaları,eksantrik contaları, manifold contaları,bujiler ngk,difransiyel contaları difransiyel yağları klima kayışı klima gazı doldurmamak için motoru ile hortumlar söküldü 80-100 tl ekstradan masraf olmasın.

3 Subop eğilmişti 2500tl.geçti770c09b5190e6ddf916ade8cb14f5938.jpg310a8c245dbbc4c2c245280b8fdb26bc.jpg10a7445365503328011c6c3eeef30184.jpgfba7e38ffe7882e0ceb4cc9dc509bd5e.jpg6a2d67ad682e29c24e9d21d9d953ae6a.jpg6e80c0521bb11b6cb86f51f660cf2bad.jpg09e5112664a149cab03e9965cfc5a645.jpg

Difransiyel contası 806735300 ön-806732210 arka99d210b897d111c1c93eb8f1b4f85977.jpg8cfb3394bc4c1b65666e641fe5e94cbd.jpg

Kepeneks tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Metin Durgut    105
Metin Durgut

sanırım sübab için motor indirdiniz!! triger aracın kalbi değişim iyidir[emoji1009]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kepeneks    66
Kepeneks
1 dakika önce, Metin Durgut :

sanırım sübab için motor indirdiniz!! triger aracın kalbi değişim iyidiremoji1009.png

Aynen metin abi 3 subop eğilmişti, resimlerini çekme fırsatım olmadı,titreşimli çalışıyordu araç şuan kendine geldi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Metin Durgut    105
Metin Durgut

geçmiş olsun..artık bundan sonra gönül rahatlığı ile binebilirsiniz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alican10    2
Alican10

Arkadaşlar trigeri değiştirmeyi düşünüyorum fiyat araştırması yaptım 1000 Lira istediler ankarada 

Biraz internette araştırdım 690 Lira + kargo seti aldım artık işçilik vereceğim.

Triger setini değiştirirken devirdaimi değiştirmeye gerek var mı?  

Yardımcı olursanız sevinirim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    2.086
Erçay

Markası nedir trigerin ?

Devrdaimde kaçak yoksa değişime gerek Yok, usta bakınca söyler zaten

21 saat önce, Metin Durgut :

sanırım sübab için motor indirdiniz!! triger aracın kalbi değişim iyidiremoji1009.png

Kalbi yağ pompasıdır lütfen ama organları karıştırmayalım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş