Jump to content
by_adg

Subaru Levorg Bisiklet Taşıyıcısı Önerileri

Tavsiye Edilen Mesajlar

by_adg    2
by_adg

Selam arkadaşlar,

Levorg ile bisiket taşımaya çözüm üreten arkadaş var mıdır?

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    764
İlhan

Forumda Levorg kullanıcılarından bisiklet taşımayla ilgili bir uygulamaya hiç denk gelmedim. Bir bisiklet sever olarak gözümden kaçırmadıysam.

Kaç tane bisiklet taşımayı planlıyorsunuz ?

Sürekli bisiklete binen birisi misiniz ?

Yoksa sadece hafta sonları ara sıra yada senelik izinlerde tatile giderken vs kullanma durumu mu söz konusu olan. 

Bu bilgiler olmadığı için var sayımlarla önerilerim olacak.

Aracınızın bagajı oldukça büyük, arka koltuklar 1/3 - 2/3 şeklinde yatırılabiliyor. Aile durumu nasıl bilmiyorum tek çocukla şehir içinde 2 büyük bisiklet ve hatta belki 1 tanede çocuk bisikleti taşıyabilirsiniz aracınızın bagajında.(ikili koltuk sırtı yatırıldığında) Tabi böyle bir durumda bagaja başka büyük fazla eşya koymanız mümkün değil. Aynı keza arka koltuğa da sadece 1 kişi oturabilir. Tek bisiklet kullanıcı varsa tekli koltuk yatırılabilir, arka koltukta 2 kişi oturabilir durumda 1 büyük bisiklet + 1 çocuk bisikleti taşıyabilirsiniz.

Yok ben bu şekilde bagajda taşımak istemiyorum diyorsanız. En iyi, en pratik/kullanışlı uygulama tavan bisiklet taşıyıcısını tavsiye ederim size. Arkada ve tavanda bisiklet taşımanın artılarını eksilerini şu mesajımda ve sonraki mesajlarımda detaylı olarak yazmıştım. Bir incelemenizi tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
by_adg    2
by_adg

Tavan tipi düşünüyorum bende, bagajı yada bagaj kapağını işgal etmek istemiyorum. Tavan rayı olması gerekiyor sanırım bu tip taşıyıcılar için, levorg da böyle bir aksesuar bulamadım. Bu arada mesaj linkinizi no permission diyerekten göstermiyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    764
İlhan
16 dakika önce, by_adg :

Tavan tipi düşünüyorum bende, bagajı yada bagaj kapağını işgal etmek istemiyorum. Tavan rayı olması gerekiyor sanırım bu tip taşıyıcılar için, levorg da böyle bir aksesuar bulamadım. Bu arada mesaj linkinizi no permission diyerekten göstermiyor. 

Şimdi tekrar deneyebilir misiniz ? Konuyu sohbet bölümünden, Bilgi Bankasına taşıdım. Mesaj sayınız 50'nin altında olmasından ötürü sohbet bölümündeki konulara ulaşamıyorsunuz. Şu an ama konuyu görebiliyor olmanız lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
by_adg    2
by_adg

Teşekkürler, hafta sonu bisikletciye gidip deniyeceğim bakalım uygun birşey çıkarsa alırım. Sonrasında kim tutar bizi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
LoveBorg    43
LoveBorg

Bütçeniz nedir, veya bisikletle ne kadar uzaklığa gitmeyi düşünüyorsunuz bilmiyorum, ama bence en temiz çözüm çeki demirli opsiyonlar. Eğer uzun soluklu ve sık kullanacağız bir şeyse, kesinlikle bunu öneririm. Bende şu ürün var, biraz tuzlu bir çözüm ama hem bisikletlerin hem de aracın en güvenli, pratik ve performanslı taşınmasının yolu bence bu. Levorg'a geçince henüz demir taktırmadım ama bir önceki aracımda bu şekilde kullanıyordum. Sırf düşmeyeceklerini, çalınmayacaklarını, dar yerlerden geçerken sağa sola çarpmayacığınızı bilmek bile büyük bir rahatlık. Merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=uw8dzIXnLik

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
by_adg    2
by_adg

Benimde favorim buydu, bir zamanlar opel düşünürken opsiyonlarda bu vardı. Maliyeti ve varsa herhangi bir eksi tarafını paylaşabilirseniz sevinirim. Demir takma işi için servise gitmemiz gerekecek sanırım?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
by_adg    2
by_adg

Thule en iyisi gibi galiba? Bir liste yapıp yazsalarmış iyi olurmuş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
LoveBorg    43
LoveBorg

Thule bu konuda rakipsiz sayılır. O zaman çok araştırmıştık. Her şey son derece sağlam ve net. Kullanım kolaylığından bahsetmedim bile. Deneyimime dayalı olarak negatif pek bir şey söyleyemem, benim aldığım model (bu arada, videodakinin birebir aynısı olmayabilir) 12 kg, belki bunu taşımak, kaldırmak, saklamak vs sorun olabilir ama kullanırken son derece pratik ve güvenli bir ürün.

Demiri ben serviste taktırmıştım, biraz meşakatli bir olay, he deyince olmuyor. Artı sonrasında muayene ve ruhsat işleri var, söylemedi demeyin.

Türkiyeden satın alabileceğiniz yerler için linkteki bayilerle görüşün derim. Bu ürünler stok durumları vs sıkıntılı olabiliyor. Fiyatının da 1200 liranın altında olacağını sanmıyorum.

http://www.thule.com.tr/subeler.asp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aydın Gündüz    43
Aydın Gündüz

ben paraya kıyıp bugün Thule tavan rayı taktırdım, fotolayıp legacy de başlık açacağım,

sıra bisiklet taşıyıcılarda 2 tane için 600 tl bayılacağım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    764
İlhan

Benim kullanmakta olduğum üründe bu ürün. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, şu ana kadar hiç bir olumsuz yönüyle karşılaşmadım. 

https://youtu.be/BHC4x4Ks6VA

Görünüm olarakta şu şekilde..

rMrkn1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş