Jump to content
leondede

Outback 2.0 D yakıt

Tavsiye Edilen Mesajlar

ameyt    240
ameyt

100 km sabit hızla yolculuk zor tabi ama hadi 130 la giderken de 6-6.5 lt yaksın bence gayet güzel aralıklar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serhat01    100
serhat01

Turbo xt cvt ler 120 ile sabit giderken 1800 d/d gidiyor izlediğim test videolarında sizin aracınızın da öyle olması lazım eğer öyle ise aracınız bost basmaz böylece de 100 ile 120 arasında bir yakıt farkı olmaz diye düşünüyorum. Olsa da çok küçük bir fark olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    76
static

Aracın yakit degerleri bence gayet iyi. Zaten outback e diyecek bisey yok fazla. Ama ilerde subaru bu araca daha güçlü bir dizel motor kesinlikle koymali. Minimum 200hp bir dizel mukemmel olacaktir. Surekli dort ceker bir arac icin bu yakit degerleri cok iyi. Zaten bu gruptaki bircok arac bu degerlerde hatta daha fazlasi. Araciniz hayirli olsun. Allah kaza bela vermesin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    420
İlter
1 hour ago, static said:

Aracın yakit degerleri bence gayet iyi. Zaten outback e diyecek bisey yok fazla. Ama ilerde subaru bu araca daha güçlü bir dizel motor kesinlikle koymali. Minimum 200hp bir dizel mukemmel olacaktir. Surekli dort ceker bir arac icin bu yakit degerleri cok iyi. Zaten bu gruptaki bircok arac bu degerlerde hatta daha fazlasi. Araciniz hayirli olsun. Allah kaza bela vermesin.

Aynen, elin VW si patlak DSG üstüne 240  hp 2.0 litre dizel koyuyor 0-100 ü 6sn, subaruda hala 2.0 dizelden 150 hp alıyor. gerçi VW nin emisyon skandalı var japonlar böyle bişey yapmaz ama yine de artık 2 litre dizel üniteden 200 hp alabilmek lazım millet 1.6 dizelle 160 ı zorluyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    76
static

Subaru dan beklemem acikcasi. Eger oyle olsaydi kucuk hacimlere yuksek güç yukler ve piyasaye surerdi. Hatta 2.5 lt yi hic kullanmazdi. Sadece 2.0lt 300hp olan levorg motorunda bazi duzenlemeler olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
leondede    11
leondede

Açıkcası benim gönlümden geçen 200 HP yakın bir güç sunmasıydı böylesi bir aracın....yazılım yapılabilir mi emin değilim. Keşke Subaru böyle bir imkan sunsa da düşünsek O0

İyi temennileriniz için de teşekkürler... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akaydin    4
akaydin
24.04.2016 at 08:15, serhat01 :

Turbo xt cvt ler 120 ile sabit giderken 1800 d/d gidiyor izlediğim test videolarında sizin aracınızın da öyle olması lazım eğer öyle ise aracınız bost basmaz böylece de 100 ile 120 arasında bir yakıt farkı olmaz diye düşünüyorum. Olsa da çok küçük bir fark olur.

Benim aracım 2000 -2200 devir bandında test şartlarını bilmiyorum ama dümdüz konya ovası gibi bir yol yoksa zor gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bahcekapiliyavuz    43
bahcekapiliyavuz

Konu uzun zamandır cevaplanmamış. 2011 Outback ile son 900 km ortalamam 5.4 lt. Bunun yaklaşık 450 km.si şehirlerarası 100-110 km hızlarda geri kalanı hafif şehir içi trafik. Keşke Subaru yol bilgisayarına ortalama hızı da ekleseydi böylece önceki araçlarımla daha net kıyaslama yapma şansım olurdu. Ben özetle bu ağırlık ve sürekli dört çeker bir araç için tüketimi çok çok iyi buluyorum ve Maşallah diyorum.

Tek uzun yol tecrübem oldu o da Ankara - Trabzon ancak bir başka konuda yazdığım gibi yolun neredeyse tamamında turbo hortumu sıkıntısı ile geldim. Buna rağmen tüketim 5 lt civarındaydı ki araç sürekli ve yoğun şekilde duman atıyordu. Bugün turbo hortumunu orjinaliyle değiştik. Tüm sıkıntılar bitti şükür. Bu günden sonra daha net tüketim verileri paylaşabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş