Jump to content
İlhan

Hangi Akaryakıt İstasyonunu Tercih Ediyorsunuz ?

Hangi Akaryakıt İstasyonunu Tercih Ediyorsunuz ?  

50 oy

1. 1. Hangi Akaryakıt İstasyonunu Tercih Ediyorsunuz ?

• Shell
      21
    • Opet
      17
    • Petrol Ofisi
      4
    • Bp
      9
    • Total
      10
    • Aytemiz
      1
    • Lukail
      0
    • Diğer
      2

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan    761
İlhan

Hangi akaryakıt firmasını, neden tercih ediyorsunuz ?

Ankette çoklu seçenek imkanı mevcuttur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Dkn    199
Dkn

Evimin çok yakınında Shell'in kendi işlettiği istasyon var. 5 yıl boyunca her arabama burdan yakıt alıyorum. mazot, benzin, lpg kullandım. Herhangi bir sorun yaşamadım, memnunum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    761
İlhan

2004 Yılından bu güne sabit Shell müşterisiyim. 2004 yılından bu güne Shell müşterisi olduğum gibi, aynı akaryakıt istasyonun müşterisiyim. İstanbul/Ümraniye'de İmes-Bostancı yolu üzerindeki Shell (Astemya) istasyonundan sürekli yakıt alırım. 

Her daim Full depo yakıt alırım. Işık yanmaya ramak kala, yada yanar yanmaz alırım yakıtımı. Şehir içinde dışarıda bir yerde yakalandıysam.  20-30 liralık bir yakıt alırım. Sonra gelir sabit istasyonumda yakıtımı fulletirim hemen.

Şehirler arası seyahatlerimde sadece ve sadece Opet'ten yakıt alırım. Şehirler arası yollarda bulunan istasyonlardan korkarım yakıt konusunda. Bir arkadaşım aracılığı ile Opet'teki denetimlerin ne denli sık, sert ve düzenli olduğunu öğrendim. Akabinde şehirler arası seyahatlerimde Opet'i kullanmaya başladım. Opet istasyon girişi, çevresi, içerisi, çalışanları, marketi, tuvaletleri konusunda oldukça titizlerdir. Bu konuda yıllardır farkındalık yaratmışlardır ve taktiri hak ettiklerini düşünüyorum. 

İşin özü benim sıralamam Shell - Opet'tir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    75
static

Shell veya Turk petrollerinden. Sehir disinda olursam öncelik shell bulamazsam petrol ofisi veya opet.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yerli79    54
yerli79

Ben genelde milangaz ve Po dan alıyorum. İkisi arasında da en uygun olandan alıyorum

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.903
Erçay

Shell'den bir kere benzin aldım, motor arıza ışığı yandı hemen Petrol ofisine geri döndüm söndü :) o yuzden Shell'den uzak Allah'a yakın olanlardanım. Petrol ofisine denk gelmezsem Türkiye Petrollerinde alırım...

4 küsür ay önce LPG'Ye geçtim. Gazı da her zaman Total'den alıyorum...Henüz bir sorunla karşılaşmadım, yakıttan da çok memnunum

Tercihim PO-TOTAL

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk
39 dakika önce, Erçay :

Shell'den bir kere benzin aldım, motor arıza ışığı yandı hemen Petrol ofisine geri döndüm söndü :) o yuzden Shell'den uzak Allah'a yakın olanlardanım. Petrol ofisine denk gelmezsem Türkiye Petrollerinde alırım...

4 küsür ay önce LPG'Ye geçtim. Gazı da her zaman Total'den alıyorum...Henüz bir sorunla karşılaşmadım, yakıttan da çok memnunum

Tercihim PO-TOTAL

Erçay ben de LPG'yi Total'dan alıyordum ama sonra Opet, Shell, Güvenal, Mogaz denedim, yol bilgisayarının gösterdiği ortalama tüketim üzerinden karşılaştırma yaptım hep. Total'den aldığım sıralar arabanın gösterdiğinin 2 lt fazlası LPG yakmış oluyordum, diğerlerinde ise 0.5 - 1 lt fazla oluyor. İstersen sen de farklı bir yer seç 2 kere üst üste al test etmiş olursun.

Bir detay belirteyim, Türk Petrollerinin kendine ait LPG markası olmadığından her istasyon farklı bir LPG firmasının gazını satıyor, Şaşmaz'daki TP Güvenal satıyor epey sevdim orayı, benim eve yakın olan TP Mogaz satıyor katkılı diye bıraktım.

serkankucuk tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.903
Erçay

opet'ten aygaz'dan almam ki benim lpg ortalamam gayet başarılı :) çok memnunum sürekli aynı pompadan alıyorum farkı var mı bilemem, yol bilgisayarını çok baz almıyorum ben, km hesabı gidiyorum her seferinde aynı sonucu görüyorum...

Memnunum macera aramaya gerek diye düşündüğümden mütevellit böyle devam edecem :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Yıllar önce eski aracımın lpg ayarı için istanbuldaki prins bölge distribütörü ankaraya bir mühendis göndermişti. Ona nerden gaz almamı önerirsiniz diye sorduğumda bana katkısız kuru gaz satan her yerden alabileceğimi, Katkılı gazların lpgnin regülatöründe yag kalıntısı bıraktığını bununda regulatörün içindeki basıncı ayarlayan yayı bozduğunu ve sonuç olarak  rolantide stop etme yüksek devirde benzine atma gibi sıkıntıların yaşanabileceğini söylemişti. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.903
Erçay
14 dakika önce, nitro37 :

Yıllar önce eski aracımın lpg ayarı için istanbuldaki prins bölge distribütörü ankaraya bir mühendis göndermişti. Ona nerden gaz almamı önerirsiniz diye sorduğumda bana katkısız kuru gaz satan her yerden alabileceğimi, Katkılı gazların lpgnin regülatöründe yag kalıntısı bıraktığını bununda regulatörün içindeki basıncı ayarlayan yayı bozduğunu ve sonuç olarak  rolantide stop etme yüksek devirde benzine atma gibi sıkıntıların yaşanabileceğini söylemişti. 

mühendis +1 :)

aygaz'dan opettan bu yüzden gaz almıyorum, bu arada tweeterları geçen hafta taktım Mehmet abi, sağol varol, iş görüyorlar, gerçi tweeterları takmadan önce resmini çeksem, bunları ne hale getirmişsin diye hayıflanabilirdin :)  tweeter kapağının içine sığması için, üst peteği yan plastikleri komple söktüm, bir mıknatıs iki de kablosu kaldı :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salim    108
Salim
15 dakika önce, nitro37 :

Aynı konuyu daha öncede tartışılmıştı ,hatta özgür abi katkılı lpg ile katkısız olan motorun bir kısmının fotoğrafını paylaşmıştı bizimle,katkısız olmayan her yerden alınabilir kanısına varılmıştı.

Fakat bazı araclar lpg li olanlar resmen yakıt seçiyor shellde arıza lambası yanmıyorsa baska bır istasyonda aldığında anında yanıyor meret.Cihan abinin foresterda görmüştüm geldiğinde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan
4 dakika önce, Salim :

Fakat bazı araclar lpg li olanlar resmen yakıt seçiyor shellde arıza lambası yanmıyorsa baska bır istasyonda aldığında anında yanıyor meret.Cihan abinin foresterda görmüştüm geldiğinde.

oksijen sensörünü değiştirip yeni kalibrasyon yaptırdıktan sonra yakıt seçmeye başladı @Salim.ayarı Shell ile yapmıştık.ondan sonra ne zaman farklı yerden LPG alsam yakıyor lambayı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
silvershadow    46
silvershadow

Total teb ile %5 anında indirim ile alıyorum.

Bütün firmalardan hemen hemen benzin aldım. Pek bir fark yok. Shell, alpet, opet, total, bp, po hepsinden almışlığım var. Fark mark yok. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salim    108
Salim
1 dakika önce, Cihan :

oksijen sensörünü değiştirip yeni kalibrasyon yaptırdıktan sonra yakıt seçmeye başladı @Salim.ayarı Shell ile yapmıştık.ondan sonra ne zaman farklı yerden LPG alsam yakıyor lambayı :)

Tek sorun o olsun shellden alınca sönüyor zaten. :) Elm obd takar söndürürüz.Jantlar ne alemde abi son şekil tamammı :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    428
Ferhat23

Geçen gün mecburen Shell'den yakıt alırken pompacı "abi Shell V-Power Nitro + koyalım, bu tür araçlara daha uygun, iyi performans verir" dedi ve ben de olur dedim. Sizce gerçekten daha performanslı olur mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cihan    232
Cihan
39 dakika önce, Salim :

Tek sorun o olsun shellden alınca sönüyor zaten. :) Elm obd takar söndürürüz.Jantlar ne alemde abi son şekil tamammı :D

az kaldı ;)

3 dakika önce, Ferhat23 :

Geçen gün mecburen Shell'den yakıt alırken pompacı "abi Shell V-Power Nitro + koyalım, bu tür araçlara daha uygun, iyi performans verir" dedi ve ben de olur dedim. Sizce gerçekten daha performanslı olur mu?

farkeder üstat :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salim    108
Salim

Abi yanma oktanı farklı diye biliyorum ,kıbrısda kullandıgım vakit 95 ve 97 oktan vardı 95 oktanda turbolu ımprezalar sensör yakıyordu. @Ferhat23

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
static    75
static

Arkadaşlar asil sorun su ki. Hangi yakiti kullanirsak kullanalim malesed bizdeki benzinde dizelde avrupa standartlarinin altinda. Genelliklede japon araclarinin yakit secme ve ariza isigi yakma sorunu bu yuzden. Ayrica japonlar gercekten egzos emisyon olcumleri konusunda alman lara gore daha hassas ve samimiler. O yuzden ariza isigi yandiginda cc ve esp yi devreden cikariyor. Illa ki onlari kullanmak icin o arizaninda giderilmesi sart. Benzinli araclarda ise ariza isigi yakmasinin yegane sebeplerinden biride yakit standartlarinin istasyonlar arasi bile farklilik göstermesi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
Bir saat önce, Erçay :

mühendis +1 :)

aygaz'dan opettan bu yüzden gaz almıyorum, bu arada tweeterları geçen hafta taktım Mehmet abi, sağol varol, iş görüyorlar, gerçi tweeterları takmadan önce resmini çeksem, bunları ne hale getirmişsin diye hayıflanabilirdin :)  tweeter kapağının içine sığması için, üst peteği yan plastikleri komple söktüm, bir mıknatıs iki de kablosu kaldı :) 

Hayırlı olsun güle güle kullan resimleri atarsın montajı bitince

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37

Ben Shell V-Power Nitro  kullanıyorum. Hiç sorun çıkarmadı, performansa dair bi değişiklik belki vardır ama ben farketmedim açıkcası

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.903
Erçay

Telefonum arızalı, istanbul'a gönderdim, bizim forumdan Çağrı'nın arkadaşı varmış telefoncu, yapıp geri yollayacak haftaya gelirse resimlerim gerçi resimlesem de pek bişi olmaz zira orjinal tweeter kapağının içindeler :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nitro37    0
nitro37
2 dakika önce, Erçay :

Telefonum arızalı, istanbul'a gönderdim, bizim forumdan Çağrı'nın arkadaşı varmış telefoncu, yapıp geri yollayacak haftaya gelirse resimlerim gerçi resimlesem de pek bişi olmaz zira orjinal tweeter kapağının içindeler :)

videosunu gönder bende merak ettim tizleri nasıl çıkıyor acaba 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.903
Erçay

olur abi, hergün 1'e kadar da balgattayım, geçersen güzergahtan uğra, canlı dinleteyim :) çay içeriz hem

çay varsa umut vardır bence :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    428
Ferhat23
30 dakika önce, Cihan :
29 dakika önce, Salim :

Abi yanma oktanı farklı diye biliyorum ,kıbrısda kullandıgım vakit 95 ve 97 oktan vardı 95 oktanda turbolu ımprezalar sensör yakıyordu. @Ferhat23

31 dakika önce, Cihan :

farkeder üstat :)

O zaman bundan sonra benzini Shell'den alalım. Aracın hakkını versin :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş