Jump to content
by_adg

Levorg Arka Taraftan Gelen Ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

by_adg    2
by_adg

Selam arkadaşlar,

Levorg kullanıcılarına bir sorum olacak, araç D iken yada R iken, daha doğrusu parktan çıkarken birşey farkettim. Direksiyonu sağa yada sola iyice çevirirken arka lastiklerin olduğu yerden gıcır gıcır gibi bir ses geliyor. Bunu yaşayan var mıdır? Ne olduğuna dair bir fikri olan var mıdır?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    565
emre-sti

Arka lastik direksiyon pompası...

Sesin arkadan geldiğinden emin Misiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    430
Ferhat23
7 saat önce, emre-sti :

Arka lastik direksiyon pompası...

Sesin arkadan geldiğinden emin Misiniz

Evet, ses arkadan geliyorsa direksiyon pompası olamaz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Recidivist    187
Recidivist
10 saat önce, by_adg :

Selam arkadaşlar,

Levorg kullanıcılarına bir sorum olacak, araç D iken yada R iken, daha doğrusu parktan çıkarken birşey farkettim. Direksiyonu sağa yada sola iyice çevirirken arka lastiklerin olduğu yerden gıcır gıcır gibi bir ses geliyor. Bunu yaşayan var mıdır? Ne olduğuna dair bir fikri olan var mıdır?

Çok büyük ihtimal sesin yerini yanlış tahmin ediyorsunuz, tam sağ/tam sol yapılınca gelen o ses tipik "Subaru direksiyon pompası" sesidir büyük ihtimal. Ben bunun için servise götürmüştüm aracı :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
by_adg    2
by_adg

Net bir sekilde arkadan geliyor, yay gicirdamasi diyebilirim, servise gosterdim, govde salinim yapiyor, ondan dediler, el freni cekili oldugunda yapmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ferhat23    430
Ferhat23
2 saat önce, by_adg :

Net bir sekilde arkadan geliyor, yay gicirdamasi diyebilirim, servise gosterdim, govde salinim yapiyor, ondan dediler, el freni cekili oldugunda yapmiyor.

Servisin cevabını çok saçma buldum. Gövde salınım yapıyorsa tüm araçlarda hissederiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
LoveBorg    43
LoveBorg

Seslere genel olarak dikkatliyimdir, ama öyle bir ses dikkatimi çekmedi. Arkadan duyduğum tek ses düşük hızda kasis üzerinden falan geçerken depoda ileri geri çalkalanan benzin sesi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
by_adg    2
by_adg
4 saat önce, LoveBorg :

Seslere genel olarak dikkatliyimdir, ama öyle bir ses dikkatimi çekmedi. Arkadan duyduğum tek ses düşük hızda kasis üzerinden falan geçerken depoda ileri geri çalkalanan benzin sesi.

Arac icindeyken duyamayabilirsin, kapiyi acip kulagini arka lastige vermeyi bir dener misin? Ikinci bir kisi daha iyi duyabilir, nitekim ben oyle farkettim. Tam sol yada sagda direksiyon tam sifira dayanirken ses geliyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
by_adg    2
by_adg
20 saat önce, LoveBorg :

Bende oyle dusunmustum ama direksiyon duz konumda iken de ses yapmasi lazim o zaman, dun aksam tekrar denedim bu sefer ses yapmadi. Takipteyim bakalim:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tourist    36
Tourist

Levorg dan da ses geliyorsa ben aracımı yenilemeyeyim :)

ayağı frenden çekerken balatanın diski bırakırken gıcırdamasıdır :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş