Jump to content
İlhan

Subaru XV Kullanıcı Yorumları

Recommended Posts

İlhan    765
İlhan

Merhaba değerli SubaruClubTR ailesi.

Daha önceleri bu konuda, test sürüş konuları açılmış. Ama asıl gerçeği uzun vadede kullanıcı yorumlarının oluşturacağını düşünüyorum. O yüzden bu konuyu açma gereği hissettim.

Tabi burada görev Xv kullanıcılarına düşüyor. Bu konuda biraz zaman ayırarak artısıyla, eksisiyle yorumlarını paylaşmaları gerekiyor. Bu modeli düşünen , araştıran kişiler için faydalı bir konu olacaktır.

@Cihan senden ricam bu konuyu sabitleyebilir miyiz ? Teşekkürler.

murat1903    404
murat1903

ben epey test ettim bu aracı hatta almaya gittim ama işte levorgu görünce :D vaz geçtim test sürüşden izlenimim çok ağır bir araç yani 4x4 pek hissedemiyorsunuz....

İlhan    765
İlhan
32 dakika önce, murat1903 :

ben epey test ettim bu aracı hatta almaya gittim ama işte levorgu görünce :D vaz geçtim test sürüşden izlenimim çok ağır bir araç yani 4x4 pek hissedemiyorsunuz....

Bu aracı bende test ettim. Aynı şekilde otomobil bilgisine çok güvendiğim, yakın arkadaşlarımda test ettiler. Fakat şu var tes sürecimiz saatlerle, günlerle ve kullanım parkuruyla kısıtlı. O yüzden asıl gerçekleri, XV sahiplerinin kullanıcı yorumları gerçeği yansıtacaktır. Çünkü bizler o kısıtlı süreye her şeyi sığdıramıyoruz. Bir kere aracı tanıma ve araca alışma sürecimiz var. Aracın şehir içinde, uzun yolda ki performansı. Yolcu, bagaj yükü varken performansı. Yokuşta, arazide, virajda tepkileri.vs.. uzar gider bu liste. 

Bu aracı çok yakın bir arkadaşım, yine arkadaşım olan bir otomobil editörü ile birlikte XV'yi test ettiler.

Subaru XV 1.6 AWD CVT Premium

Aracın direksiyonunda arkadaşım varken, editör arkadaşım bu kareyi yakalamış hatta.

Bu testten sonra arkadaşım aracı resmen yerden yere vurdu. Malzeme kalitesi, işçilik, şanzıman vs beğenmedi. Ama şu an kendisi makyajlı kasa XV Premium siparişi verdi. Arada uçuk bariz fark var diyor. Hem donanımdan hemde iyileştirmelerden ötürü olsa gerek. Aracın içinde inanılmaz fark var diyor. Bayağı bayağı premium otomobil havası veriyor dedi.

Ama şu var forumdaki ki XV kullanıcıları pek aktif değiller galiba.

Sourfang    140
Sourfang
38 dakika önce, murat1903 :

4  çekeri düz yolda hissetmek zor, yağmur olunca su dolu bir yola girmek lazım, yada sağlam bir viraja yada karın üzerinde yokuş çıkmanız lazım. İmprezada keskin viraj dönerken arkadan bir gücün arabayı toparladığını hissedersiniz mesela virajdan çıkarken. O aracın ağır olması tamemen türk tipi vergi sistemi. 1500 kg awd bir araca 114 beygir 150 tork tabi az gelecektir. Kalkışları yavaş olacaktır. 

murat1903    404
murat1903

aslında 1 hafta kadar test etme imkanım oldu @Akeldan dediğin gibi düz yolda hissedilmiyor aslında bunun sebebi bence aracın çok ama çok düşük hp ye sahip olması seninde dediğin gibi yoksa 1,5 awd de olsun levorg da dahi bir farklılık fark ediyor hele benm gibi yıllarca önceden çekişli araç kullanan biri olarak. he tabi xv sonuçta hız arabası değil daha çok şehir cipi gibi @ilhan arkdaşınıza %100 katılıyorum yeni makyajlı kasaların ebnde çok hoşuma gitti ama hala kol dayama yetersiz :(

murat1903    404
murat1903

@CROSSTREK  katılıyorum ben sadece o ağırlıktaki araca biraz daha hp yükelenebilirdi diye düşünüyorum onun dışında beğendiğim hatta neredeyse alacağım bir araçtı. q7 olayı biraz şaşırttı açıkcası

Sourfang    140
Sourfang
12 dakika önce, CROSSTREK :

Bir örnek vereyim honda crv 1.6 dizel 4x4(2015 model) karda patinaja düştü hafif meyilli yeri kalkışta çıkamadı

Ben baya dik sayılabilecek bir yokuşu kar ve ertesi gün buzlanmış şekilde petlas 4 mevsim lastikle çıktı. Öyle bir yokuş ki inerken full absde kayarak indim ama tırmandım 1.5 impreza ile. Subarunun awdsiz karda kışta ıslak ve kum zeminde başarılı gerçekten. 

14 dakika önce, CROSSTREK :

Bi avantajını bayır yukarı çıkarken diğer atmosferik motorlardaki kadar devir düşüşünü görmüyor olmanız ve gaza bastığınızda motorun devir tepkimesinin çabuk olması.bunlar benim şahsi görüşlerim.

Çabuk devirleniyor doğru ama benzin 4.5 tl iken basmak biraz yürek istiyor:D

11 dakika önce, murat1903 :

@CROSSTREK  katılıyorum ben sadece o ağırlıktaki araca biraz daha hp yükelenebilirdi diye düşünüyorum onun dışında beğendiğim hatta neredeyse alacağım bir araçtı. q7 olayı biraz şaşırttı açıkcası

Yurtdışında hem benzinli hemde hybrid 2.0 ve ayrıca manuel dizel 2.0 var. Belki ilerde dit 1.6 ile gelir.

İlhan    765
İlhan
Bir saat önce, Akeldan :

4  çekeri düz yolda hissetmek zor, yağmur olunca su dolu bir yola girmek lazım, yada sağlam bir viraja yada karın üzerinde yokuş çıkmanız lazım. İmprezada keskin viraj dönerken arkadan bir gücün arabayı toparladığını hissedersiniz mesela virajdan çıkarken. O aracın ağır olması tamemen türk tipi vergi sistemi. 1500 kg awd bir araca 114 beygir 150 tork tabi az gelecektir. Kalkışları yavaş olacaktır. 

XV'nin 2015 modeli 1405 Kg. Bilmiyorum Kg konusunda eski modellerine göre bir iyileştirme var mı ama. Awd+otomatik ve 380 litre gibi bir bagaj hacmine göre 1405 Kg fena sayılmaz. Tabi Levorg'ta ki motor yada dizel motor olsaymış tadından yenmezmiş ama....

Bu araçtan performans beklemeceksin zaten. Benim gibi hafta sonu, çocuk çocuk ailecek kumsal, doğa, dağ, taş, bayır, yayla vs maceraları için tam ideal güvenli bir aile otomobili bence. 

CrossTrek    22
CrossTrek

Benim araç sıvı sistem lpg li gaza basma derdim yok.Q7 olayı zaten 180 den sonra uzadı gitti.tabi bu kalkıştan başlayan bi olay değil 50-60km/h kızdan sonra basma olayı benim devir 5000-6000 kick down ile başlayan süreç.Ben araçta performans süper demiyorum ama hepten ölü de değil.Tabiki gönül şöyle en az 130-150 hp olsun isterdi ama maalesef ne DIT ne de 2.0 motor geliyor. (xv için).Bir de durum kişinin daha önceden hangi araçları kullandığıyla da ilintili.Benim bundan önceki aracım megane2  1.6 v 115hp idi.Belkide bu yüzden.Yada unuttum farkı bilemiyorum.Tek hatırladığım 110km/h ten sonra motor acayip ses yapıyordu(böğürüyordu.)

Levorg 1.6 DIT motor 170PS değilmi maksimum güç.Hem az yakar hemde performans.Doğal olarak bizim benzin fiyat (şartlar ) eşit olmadığı için dizel istiyoruz.

CrossTrek    22
CrossTrek
12 saat önce, ilhan :

Bu aracı bende test ettim. Aynı şekilde otomobil bilgisine çok güvendiğim, yakın arkadaşlarımda test ettiler. Fakat şu var test sürecimiz saatlerle, günlerle ve kullanım parkuruyla kısıtlı. O yüzden asıl gerçekleri, XV sahiplerinin kullanıcı yorumları gerçeği yansıtacaktır. Çünkü bizler o kısıtlı süreye her şeyi sığdıramıyoruz. Bir kere aracı tanıma ve araca alışma sürecimiz var. Aracın şehir içinde, uzun yolda ki performansı. Yolcu, bagaj yükü varken performansı. Yokuşta, arazide, virajda tepkileri.vs.. uzar gider bu liste. 

Evet testte araç belirli parkurlarda oladığı için sadece ş.içi dolaş 15-20 dk dur kalk bayırda dur kalk vs  okadar arazi çamur kar vs deneme şansı hem sunulan imkanlar hemde mevsimsel açıda olmuyor.Yada böyle bir ortam hazırlamıyorlar.Doğal olarak biz kullanıcılar sürüş deneyimlerimizi sunacağız.Ben kısaca şöyle söyleyeyim yük ve yolcu o kadar farkettirmiyor ama üste portbagaj alırsanız.İşte o zaman en iyisinide koysanız aracın hem hızı bayağı fark ediyor.Ben ilk kez portbagaj kullandığım için de olabilir ama etkisi bu.

12 saat önce, ilhan :

Bu aracı çok yakın bir arkadaşım, yine arkadaşım olan bir otomobil editörü ile birlikte XV'yi test ettiler.

Bu testten sonra arkadaşım aracı resmen yerden yere vurdu. Malzeme kalitesi, işçilik, şanzıman vs beğenmedi. Ama şu an kendisi makyajlı kasa XV Premium siparişi verdi. Arada uçuk bariz fark var diyor. Hem donanımdan hemde iyileştirmelerden ötürü olsa gerek. Aracın içinde inanılmaz fark var diyor. Bayağı bayağı premium otomobil havası veriyor dedi.

Ama şu var forumdaki ki XV kullanıcıları pek aktif değiller galiba.

Ben bu yorumunuzdan pek bişey anlamadım.Bende 2014 Xv elegance var. Premium arasında deri koltuk sunroof anahtarsız çalıştırma (daha donanımlı cicili bicili) onun haricinde diğer özelllikler aksam ve işçilik kalitesi standart ki hele şanzımanı vs yerden yere vurdu demişsiniz.Xv modellerinde cvt şanzıman var hepsi symetrical awd.Sonra premium siparişi verdi demişsiniz.Biraz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu olmuş kusura bakmayın ama.

eddy57    7
eddy57

Yaklaşık 7 8 aydir kullaniyorum 2013 elegance. Burda forumdan bir arkadastan aldim tabiri caizse evladı gibi bakmis sifir sayilabilecek sekilde aldim :-) Tam bir aile arabasi bagaj 380 lt ama gayet yeterli audi a3 vardi bundan once belki litre olarak cok fark yok ama bence bagaj cok kullanisli. Yakit olarak kis sartlarinda biraz artti ortalama ama sehirici 8lt uzun yolda bursa dan silifke ye gittim ve ortalama hizim 120 kmh zaman zaman 180 e kadar ciktim 6lt civarindaydi. Karaman dan sonraki o virajli yollarda tadindan yenmez bir arac. Konfor olarak gayet tatmin edici yerden yuksek olmasi cok guzel. Herkesin dedigi gibi performans araci degil ama benim tum beklentilerimi karsiliyo. Hele fiyat olarak emsali araclarla karsilastirilamaz bile almadan once cok arastirdim. Kendisi performans araci degil ama tipine bakip enaz 180 beygirdir diyen cok oldu :-) Yeri gelince agrasif olunabiliyo bence hantalligi 0-40kmh arasi sonra ivmelenmesi cok guzel tabi bence :-) Alacaklarin pisman olmayacagini dusunuyorum

İlhan    765
İlhan
7 saat önce, CROSSTREK :

Ben bu yorumunuzdan pek bişey anlamadım.Bende 2014 Xv elegance var. Premium arasında deri koltuk sunroof anahtarsız çalıştırma (daha donanımlı cicili bicili) onun haricinde diğer özelllikler aksam ve işçilik kalitesi standart ki hele şanzımanı vs yerden yere vurdu demişsiniz.Xv modellerinde cvt şanzıman var hepsi symetrical awd.Sonra premium siparişi verdi demişsiniz.Biraz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu olmuş kusura bakmayın ama.

Anlaşılmayacak bir şey yok, 2 yıl önce test ettiği aracı beğenmemiş. Şu an yeni çıkan makyajlı 2015 Premium donanımlı XV'yi beğeniyor. Bu arada ne kusuru var ki ? Yani bunun lahana ile perhizle alakası yok. Açık ve net şekilde fikri değişmiş arkadaşımın. O0

Muhtemelen test ettiği dönemdeki XV, donanımı en düşük olanlardandı. Tabi buda stratejik bir hata, bence en donanımlı paketi tahsis etmeleri gerekirdi test aracı için.

O dönem test ettiği aracın fiyatı 87 Bin lira idi. O sizin cicili bicili diye tabir ettiğiniz özellik/donanımları bu arkadaşımız 87 bin lira verince araçta ararım demişti. Malum herkesin bir otomobilden beklentisi farklıdır. Hatta ve hatta hiç unutmuyorum en çok takıldığı ve eleştirdiği nokta ise kontak anahtarı oldu. Kontak anahtarı sustalı değildi ! Katlanmıyor bildiğin dümdüz anahtar. Günümüzdeki otomobillerin yedek anahtarları bile sustalıyken, bu nasıl oluyor demişti.Sonra arka koltuk kol dayama olmayışına çok hayıflanmıştı. Müzik/multi medya ekranını beğenmemişti, vs.vs. Dediğim gibi bu aracı ben ne sizin kadar, nede bahsettiğim arkadaşım kadar bilmem, tanımam mümkün değil. Burada ki paylaşımlarım tamamen arkadaşımın görüş ve fikirleri. 

Siz peki yeni makyajlı XV'yi görme, inceleme, test etme imkanınız oldu mu ? En iyi farkı aslında XV kullanıcısı olarak siz görebilirsiniz.

Arkadaşım şu sıralar bu aracı test ediyor, fotoğraflarıda bunlar. Sanırım 1 haftadır araç kendisinde olsa gerek. Mazda 3 otomobilini satmış, Mazda CX-3 almaya karar vermiştiki, Subaru XV'ye geri döndü.

Bu arada aracın şanzıman-motor uyumunu halen beğenmiyor ! Ama şu var aracı test ettiği dönemde bekar bir adamdı. Şimdi ise evli bir insan ve çocuk planlıyorlar. Yani o dönemde olmazsa olmazlarının arasında birazcıkta olsa performans derken. Şimdi performans faktörünü bir kenara bırakmış.

O yüzden insanların görüşleri, fikirleri, ihtiyaçları ve beklentileri değişebilir. Bu durumu neden bu denli yadırgadınız pek bir anlam veremedim. 

12688046_10153609420244690_2785212746919

12715700_10153608437124690_7005969927899

12647154_10153608167064690_3600843859975

12651061_10153608122799690_7945082215430

Kendisi çok büyük olasılıklar Allah'tan bir terslik çıkmazsa bu renkteki Xv'yi alacak. Sanırım bu renk stoklarda yok aıryorlar mı ? Getirtmeye mi çalışıyorlar o kısımı pek bilmiyorum. Eminim kendiside SubaruClubTR forum ailesine katılacaktır.

12713918_10153609485519690_872489313_n.j

Kolay gelsin, keyifli forumlar diliyorum.

CrossTrek    22
CrossTrek

@ilhan (Bu testten sonra arkadaşım aracı resmen yerden yere vurdu. Malzeme kalitesi, işçilik, şanzıman vs beğenmedi. ) benim lahana perhiz deyimim yazının bu kısmına beni yanlış anlamayın lütfen!çünkü işin içine şanzımanı katarsanız olmaz otomatiklerin hepsinde standart (cvt) var sevmeyebilir saygı duyarım ama makyajlı kasasında da aynı şanzıman var (tam otomatik değil).Tabi ki içindeki makyaj ve değişiklikler gerçekten çok hoş olmuş arabanın eksik kısımlarını tamamlamış.Ama Premium modeli anahtarsız çalıştırma yokmu 2015 te? 2015 makyajlı kasayı inceleme fırsatım oldu fakat test sürüşü yapmadım.Benim gördüklerim 2014 e göre farkları: göstergelerdeki değişiklik,navigasyon,iç aksamda bazı yerlerde krom.Diğer plastik madde kalite ve işçilik aynı gibiydi bu değişiklikler havaya sokmuş. Segmentindeki diğer araçlarla kıyasladıklarında genelde içindeki bu havanın olmadığı yönünde bir eleştiri oluyordu gördüğüm kadarıyla bu eleştiri de silinmiş olacak.Kişilerin tercihleri zevkleri tabi ki değişebilir  ben sadece bir aracı yerden yere vurup sonra makyajlı kasa siparişi vermesi garibime gitti.Biz de subaru tutkudur... Heleki motor ve şanzımanı ile zaten ayrı bir yerdedir.Öyle yerden yere vurdurmayız :)

murat1903    404
murat1903

@ilhan bey sizin arkadaşınızda benimle aynı şeyleri yaşıyor bende çocuk bekliyorum ve sırf bu yüzden vaz geçmem dediğim arabamdan vaz geçiyorum performans konusunda ben 240 hp den vaz geçiyorum :)) artık gram önemli değil benim için

İlhan    765
İlhan
7 saat önce, CROSSTREK :

@ilhan (Bu testten sonra arkadaşım aracı resmen yerden yere vurdu. Malzeme kalitesi, işçilik, şanzıman vs beğenmedi. ) benim lahana perhiz deyimim yazının bu kısmına beni yanlış anlamayın lütfen!çünkü işin içine şanzımanı katarsanız olmaz otomatiklerin hepsinde standart (cvt) var sevmeyebilir saygı duyarım ama makyajlı kasasında da aynı şanzıman var (tam otomatik değil).Tabi ki içindeki makyaj ve değişiklikler gerçekten çok hoş olmuş arabanın eksik kısımlarını tamamlamış.Ama Premium modeli anahtarsız çalıştırma yokmu 2015 te? 2015 makyajlı kasayı inceleme fırsatım oldu fakat test sürüşü yapmadım.Benim gördüklerim 2014 e göre farkları: göstergelerdeki değişiklik,navigasyon,iç aksamda bazı yerlerde krom.Diğer plastik madde kalite ve işçilik aynı gibiydi bu değişiklikler havaya sokmuş. Segmentindeki diğer araçlarla kıyasladıklarında genelde içindeki bu havanın olmadığı yönünde bir eleştiri oluyordu gördüğüm kadarıyla bu eleştiri de silinmiş olacak.Kişilerin tercihleri zevkleri tabi ki değişebilir  ben sadece bir aracı yerden yere vurup sonra makyajlı kasa siparişi vermesi garibime gitti.Biz de subaru tutkudur... Heleki motor ve şanzımanı ile zaten ayrı bir yerdedir.Öyle yerden yere vurdurmayız :)

Arkadaşım halen şanzımanın konforunu ve performansını beğenemiyor. Özet olarak söylediği, çok hissiz diyor. Kendisi aynı şekilde uzun süreli Levorg'uda kullandı. Levorg'un motor/şanzıman uyumu XV'den kat va kat iyi diyor. Ama yinede beğenmiyor Levorg'un Cvt şanzımanını.

Yukarıda dediğim gibi kendisi Mazda Cx-3 sipariş vermişti, teslimat gecikince iptal edip XV'ye döndü.

Premium modelde anahtarsız çalıştırma var mı yok mu bilmiyorum. Benim yukarıda bahsettiğim arkadaşımın test ettiği otomobilde anahtar sustalı değilmiş.

Mevcut anahtarı bu şekildeymiş.

ÖRNEKTİR

Subaru%20XV%20new%20Forester%203%20butto

Segmentinde ki diğer araçlarla kıyaslandığında vs diye bir cümle geçmedi. Kaldı ne bir mesaj yeniden düzenlendi nede silindi. Bu gibi düzenlemelerde mesajlarda düzenleme tarihi/saati ve düzenleyen kişi gözükür. Yukarıda ki hiç bir mesajda böyle bir bilgi gözükmüyor. Dilerseniz bu konuyu modlarada sorabilirsiniz.

Tutku konusuna gelince bende tam bir "otomobil" tutkunuyumdur. Benim için motorlu kara taşıtları ikiye ayrılır. Arabalar ve otomobiller diye sınıflandırırım. Mazda ve Subaru benim için otomobil kriterleri arasındadır. Otomobilleri de sınıflandırırım mühendis otomobiller ve teknisyen otomobiller diye. Subaru ve Mazda benim için mühendis markalardır. Otomobilden çok makine gözüyle bakarım. Ruh, karakter ve farkındalık ararım. Her iki markada da bu saydıklarım fazlasıyla var. Subaru Boxer motor ve Awd sistemleriyle ön plandadır. Mazda Wankel motor ve Skyactiv teknolojileri ile ön plandadır. Ama bu demek değil ki ben bu markaların "fanatiğiyim" Tamam her iki markaya da müthiş bir sevgim, sayggım ve "Tutkum" var. Ama tüm bu saydıklarımın hiç birisi doğruya, doğru, yanlışa yanlış dememe, kral çıplak dememe engel değil. Bu hayatta tutkunu olduğum diğer şey ise "Beşiktaş" tır..Ama asla fanatiği değilim. Tutkuyla / fanatikliği hayatımın hiç bir bölümünde karıştırmam. 

Yukarıda dediğimi tekrarlıyorum, bu konuda @murat1903 arkadaşımızda güzel bir örnek vermiş kendisinden. Bende önceleri asla sedan otomobil almam, kullanmam derdim. Ama 34 yaşımdan sonra sedan otomobile geçtim. Yaş ilerledikçe, aile kalabalıklaştıkça istekler ve beklentiler değişiyor ve artıyor. Şimdileri otomobil değiştirecek olsam "D" segmenti yahutta "Crossover" modellere bakarım.

Kazasız, belasız güvenli sürüşler ve keyifli forumlar dilerim.

murat1903    404
murat1903

@ilhan bey bende sizin gibi düşnüyorum söz konusu otomıbil olduğunda bence sempatizanlığı kaldırmak gerekir ki ben vw sempatizanıydım hemde baya bi sonra bu kadar savunduğum marka bu en son olaylar patlak verdi ve inanılmaz soğudum ve anladım ki bunlar bizim hayatımızda sadece birer araç ama öyle ki bi nevi aşkla bağlanıyoruz bir erkeğin ilk karısıdır arabası o yüzden bnce marka bağlılığımızı yansıtırken objektif olmalıyız. Ancak ne yazık ki size Beşiktaş konusunda katılamıyorum öyle bir aşk ki Beşiktaşk bin yıldır görmediğim ama sevgisinde dirhem eksilme olmayan burnumun uvunda buram buram tüten aşkımdır Beşiktaşk yıllarca stada gittim şunu öğrendim fanatik olabilirsin ama holiganizimden uzak dur. Neyse ben derdim ki 2 arabam 2 koltuk cabrio bir spor otomobil olacak nerden nereye işte

Sourfang    140
Sourfang
43 dakika önce, ilhan :

Mazda Wankel motor ve Skyactiv teknolojileri ile ön plandadır. Ama bu demek değil ki ben bu markaların "fanatiğiyim" Tamam her iki markaya da müthiş bir sevgim, sayggım ve "Tutkum" var. Ama tüm bu saydıklarımın hiç birisi doğruya, doğru, yanlışa yanlış dememe, kral çıplak dememe engel değil. Bu hayatta tutkunu olduğum diğer şey ise "Beşiktaş" tır..Ama asla fanatiği değilim. Tutkuyla / fanatikliği hayatımın hiç bir bölümünde karıştırmam. 

Kesinlikle size katılıyorum. Bende bu teknolojik aletlere hayranım ama yanlışa yanlış demezsek markada üzerimize biner bir süre sonra markada gerilemeye başlar. Müşteri ne kadar markayı sıkıştırırsa marka o kadar başarılı olur. 

47 dakika önce, ilhan :

Arkadaşım halen şanzımanın konforunu ve performansını beğenemiyor. Özet olarak söylediği, çok hissiz diyor. Kendisi aynı şekilde uzun süreli Levorg'uda kullandı. Levorg'un motor/şanzıman uyumu XV'den kat va kat iyi diyor. Ama yinede beğenmiyor Levorg'un Cvt şanzımanını.

İlhan abi burda şöyle bir durum var, insan öncekilerle karşılaştırır yeni aracını. Şimdi ben cvt ve dsg araç kullandım şu an tork konventörlü kullanıyorum. Dsg'yi bilmesem tork konventör benim için en sportif, cvt bilmesem en konforlu şanzıman gibi gelebilir. Fakat ben bu şanzımanı sağlam ve güvenilir olduğu için tercih ettim, o yüzden mutluyum. Otomobil alırken insan önceliklerini belirlemesi lazım, her arabayı kendi kulvarında değerlendirmek lazım, benimde bir tanıdığım xv kullanıyor hemde xtrail. Xvden mütiş memnun, xtraili başına bela. Birde yemek konusunda gurmeler olduğu gibi otomobilde de gurmeler var. Köfte yapıyorum iki kişi yiyor biri çok beğeniyor, hayatımda yediğim en leziz köfte diyor, biri bunun içinde çok un var, biberi çok olmuş diyor. Adam antepli bu adama yemek beğendirmek bi trabzonluya beğendirmek arasında dağlar kadar fark var:d

Lafın kısası cvt xv için bence yeterli konforlu bir şanzıman olsa gerek, hız yapan bir araç değil sorun çıkarmasın awd yönetsin, yakıt ekonomisi yapsın yeter. Ama levorg konusu ise en iyi cvtde olsa da insanların o araçtan beklentisi biraz daha tork konventörlü sportifliği anladığım kadarıyla.

CrossTrek    22
CrossTrek
11.02.2016 at 08:39, ilhan :

Segmentinde ki diğer araçlarla kıyaslandığında vs diye bir cümle geçmedi. Kaldı ne bir mesaj yeniden düzenlendi nede silindi. Bu gibi düzenlemelerde mesajlarda düzenleme tarihi/saati ve düzenleyen kişi gözükür. Yukarıda ki hiç bir mesajda böyle bir bilgi gözükmüyor. Dilerseniz bu konuyu modlarada sorabilirsiniz.

ilhan bey, konuyu polemik haline getirmeye gerek yok.Diğer araçlarla kıyaslama yorumunu yapan benim zaten.Alınganlık göstermeye gerek yok.Konuyu uzatmaya da gerek yok(tutku -fanatik vs.).Sonuçta kimse beğenmediği bir aracı satın alacak kadar zengin değildir (yada ben öyle değilim).Sonuçta xv yi aldıysa kazasız belasız sürüşler nasip etsin Allahım.

Sourfang    140
Sourfang

malum sitede ikinci el 17 tane xv ilanı var tahmini 1200 civarı xv girmiş türkiye piyasasına 23 ilan olması araç sahiplerinin araçlarından memnun olduğunun göstergesi olsa gerek

Edited by Akeldan

CrossTrek    22
CrossTrek

Arkadaşlar tabiiki markanın olmayan yerlerini söyleyeceğiz.Xv nin ne 2.0 benzinli ve dizelini ne hybrid (ve varsa 1.6DIT) bunlar Türkiye de olmadığı için 1.6 benzinli üzerinden yorum yapıyoruz (1.6 benzinli aslında bir seçenek).Bunları gözardı edince işte pek adil olmuyor.Keşke diğerlerini de test etme ve yorumlarını alma şansımız olsa da...Çoğu kişi subaru distribütöründen memnun değil hala impreza gelmiyor yıllardan beri.Mazdanın distribütörünü takdir ediyorum.Taşın altına elini koymasa Türkiye skyaktive motorla tanışamazdı.Bizim tutkumuz körü körüne olan herşeyi kabul etmek değil.Ne hata,eksik varsa tabiiki paylaşacağız.Biz paylaşmasak ta zaten uzmanlar test edip yayınlıyorlar.

İlhan    765
İlhan
28 dakika önce, CROSSTREK :

ilhan bey, konuyu polemik haline getirmeye gerek yok.Diğer araçlarla kıyaslama yorumunu yapan benim zaten.Alınganlık göstermeye gerek yok.Konuyu uzatmaya da gerek yok(tutku -fanatik vs.).Sonuçta kimse beğenmediği bir aracı satın alacak kadar zengin değildir (yada ben öyle değilim).Sonuçta xv yi aldıysa kazasız belasız sürüşler nasip etsin Allahım.

Bünyamin bey, öncelikli olarak mevcut durumu. "Polemik" olarak düşünmenize üzüldüğümü bilmenizi isterim. Şu mesaja kadar karşılıklı bilgi, deneyim, tecrübe alışverişi olarak düşünüyordum kendi adıma.

Otomobille ilgili 3-4 forumda üyeliğim ve yöneticilik yaptığım bir forum var. Yine aynı şekilde mesleğim ve diğer hobilerimle ilgili diğer üyesi olduğum forumlar var. Sadece otomobille ilgili forumlarda yüzlerce açtığım konu, 20 Bine yakın mesajım vardır. Hiç bir forumda, hiç bir konuda mesajlaşmaları "polemik" ve "alınganlık" olarak ne düşünmüşümdür nede tepki vermişimdir.

Forumlar benim için bilgi platformudur, bu sayede çok şeyler öğrenmişimdir. Ve bir o kadarda öğrendiğim şeyleri, başkalarına aktarmaya çalışmışımdır. 

Sanal ortamda ki yazışmalarda, klavyede duygu akışı yok, mimik yok, ifade yok....Haliyle bu gibi durumlarla nadirde olsa karşılaşabiliyorum. Tekrar altını çizerek belirtiyorum ne size alındım, ne gücendim. Nede amacım bu konuda polemik yaratmak. Tamamen ve tamamen kendi,özgür hür irademe dayalı. Kendi düşüncelerimi, bilgilerimi, deneyimlerimi, gözlemlediklerimi paylaşmak amacım..

Fanatiklik konusuna gelirsek, bu konuda yanlış ifadede bulunmuş olabilirim. Siz yada bir başkası bu konuda fanatik olabilir, bu çok ama çok doğal bir durum. Burası zaten "SubaruClubTR"...Subaru severlerin, tutkunlarının, fanatiklerinin bir araya geldiği topluluk. Markayı savunmanız, kollamanız vs. çok doğal. Ben kendimden örnek verdim sadece "Fanatik" değilim diye. Mümkün mertebe, elimden geldiğince tüm markalara ortak gözle bakarım. Ama şu bir gerçek ki "Mazda" ve "Subaru" ile duygusal olarak ayrı bir gönül bağım var diyebilirim. Bu konuda yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Bu forumda bu durumla ikinci kez karşılaşıyorum. Daha öncede @İrfan ÖZKAN abiyle bir konuda karşılıklı bilgi alışverişi yaparken. Diğer konuyu takip eden üye arkadaşlardan şöyle tepkilerr aldık. Her ikinizede bravo sinirlenmediniz, kızmadınız, kavgaya dönüştürmediniz, seviyeli gittiniz vs.vs...O an anladım ki bir tartışma, kavga, polemik vs beklentisi vardı sanırım bizlerden. O günde bu duruma çok şaşırmıştım. Sanırım o dönem tartışmalı, kavgalı bir takım ayrılıklar olmuş forumdan. O günlere denk gelince, yine öyle bir algı oluştu forumda.  Sonrasında İrfan abiyle tanıştım, ettim..Dedim abi, kendi adıma söylüyorum yazışmalarımda bir an olsun tartışma, kavga vs çıkacak diye hiç düşünmedim. İrfan abinin yanıtıda benimle aynı şekilde oldu. Çünkü karşılıklı saygı, sevgi çerçevesinde bilgilerimizi paylaşıyorduk. Ne o benim düşündüğüme katılmak zorunda, nede ben onun düşüncelerine katılmak zorundayım..Tek gerçek karşılıklı birbirimize gösterdiğimiz saygı, sevgi ve seviye...

Ayı örnekte olduğu gibi ne ben, nede siz. Ne saygıda, ne sevgide nede seviyede kusur gösterdik. Karşılıklı düşüncelerimizi paylaşıyoruz sadece. O yüzden lütfen bu durumu polemik olarak düşünmeyelim. 

Küfür,hakaret, saygısızlık, küstahlık, seviyesizlik olmadığı sürece ne kimseye alınırım, ne kimseye sinirlenirim...

Aksi her düşünce forum kültürünün etiğine terstir zaten...

Kendi açtığım konuyu dağıttığımı düşündüğüm için, kendi adıma herkesten özür dilerim..

Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Teşekkürler sevgiler, saygılar, keyifli forumlar diliyorum..

eddy57    7
eddy57

Bence ikiniz de birbirinizi yanlış anladınız öpüşüp barışın :-) 

İlhan    765
İlhan

Arkadaşım diğer aradığı rengi bulamadığı için bu rengi bu gün itibari ile, kapora vererek siparişini vermiş. İkinci otomobili olan Astra'yı satıp geri kalan bakiyeyi kapatarak, yakın zamanda aracını teslim alacaktır herhalde...Eminim yakın zamanda da buraya üye olacaktır..Daha doğru kendisini getireceğim buraya.. :D

Ne diyeyim hayır uğurlu olsun inşallah..

12721834_10153617689264690_1184838132_n.

Edited by ilhan