Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

goldenchief

2003-2005 Forester XT Aranıyor...

Tavsiye Edilen Mesajlar

goldenchief    109
goldenchief

selamlar...

şu an kullanmakta olduğum 1999 model Honda CRV yi satıp Forester almak niyetindeyim.

aracımı satınca biraz daha ekleyebilir ve 34.000 tl ye kadar bir forester alabilirim.

tavsiye ve tekliflerinize açığım.

çok fazla bilgi sahibi değilim forumu inceliyor ve öğreniyorum.

1.nesil s-turbo

2.nesil xt

sanırım aradığım fiyat aralığında doğru tercihtir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlter    437
İlter

1. Nesil crv birinci nesil forestera göre daha geniş bir arac o yuzden 2. Kasa forester bakin crv ye daha denk kasa olarak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    568
RSBurak

S-turbo kullanıyorum 2 gündür tam şaka makinesi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ertuğrul    30
Ertuğrul
27 dakika önce, RSBurak :

S-turbo kullanıyorum 2 gündür tam şaka makinesi

araba aldın demek. sevindim.hayırlı uğurlu olsun birader :) şu şaka makinesi meselesini biraz açar mısın?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    142
Sourfang

Bastimi ucuyor. Suvdan beklenmeyen performans gosteriyor demis olabir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    568
RSBurak
41 dakika önce, Ertuğrul :

araba aldın demek. sevindim.hayırlı uğurlu olsun birader :) şu şaka makinesi meselesini biraz açar mısın?

evet abi aldım aslında daha düşük bütçeli birşey bakıyordum ama legacyler uçmuş durumda temizide yok bende bunu aldım çok teşekkür ederim :) şaka makinesi konusu mesela dün akşam dönerken arkadan lüks marka araç selektör yaktı yol verdim sonra önümde amaçsız şekilde frene asıldı sol sinyali açık devam etti önümde bende benzine alıp ne var ne yok bastım çektim arkadaşı sağa geçtim sonra arkadan o basmaya başladı yolu bildiğim için virajda adamdan kurtulurum dedim 220 le viraja girdim arkadaş biraz uzaklaşmaya başladı sonra baktım benzin ibresi e nin altında lpg de bitmiş dedim ki rezil olmayım bıraktım gitti :D kompleksli değilim ama hareket yapılmasına gıcık oluyorum 

16 dakika önce, Akeldan :

Bastimi ucuyor. Suvdan beklenmeyen performans gosteriyor demis olabir.

uçuyor demek abartı olur ama dış görünüşü çok çekici olmayan bir arabadan beklenmeyecek hareketler yapıyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief
1 saat önce, İlter :

1. Nesil crv birinci nesil forestera göre daha geniş bir arac o yuzden 2. Kasa forester bakin crv ye daha denk kasa olarak.

Teşekkür ederim. Hedef o yönde zaten....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    568
RSBurak

bu arada fiyat aralğını gördüm 34 bin lira çok para s turbo için o fiyatlara güzel XT bulunabilir.Bütçeniz eğer zorlanmayacaksa XT tercih edin derim yeni yenidir sonuçta

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief
13 dakika önce, RSBurak :

bu arada fiyat aralğını gördüm 34 bin lira çok para s turbo için o fiyatlara güzel XT bulunabilir.Bütçeniz eğer zorlanmayacaksa XT tercih edin derim yeni yenidir sonuçta

Bütçem max. 34.000 tl. Ama olurda değecek bir xt bulursam bir iki daha ekleyebilirim.

boya takıntım yok. Bilmediğim ama cesaret edip almak istediğim bir araç olduğu için tavsiyelerinize çok ihtiyacım olacak.

sonuçta xt dediğiniz gibi daha mantıklı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    568
RSBurak

Acele etmeyin derim bizimde aklımızda bulunsun uygun fiyata bulunur elbet

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief
Bir saat önce, RSBurak :

Acele etmeyin derim bizimde aklımızda bulunsun uygun fiyata bulunur elbet

İlginiz için teşekkür ederim. Uzun ömürlü olarak bizde kalacak bir forester bulmak niyetindeyim. Her türlü yardım destek ve öneriye açığım. Sağolun varolun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief

tavsiye edeceğiniz model yılı aralığı ve varsa tavsiye edeceğiniz ilanlardaki araçları öğrenmek istiyorum.

ayrıca .. eğer bir tane beğenir de alacağım gün geldiğinde istanbuldaki arkadaşlardan bana zaman ayıracak birisi olursa çok memnun olurum.

daha 3-4 hafta kadar istanbuldayım. sonra daimi olarak kuşadası olacak inşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief
16 dakika önce, kursad :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-temiz-bakimli-forester-xt-aradigim-araci-buldugum-icin-acil-263631693/detay/ hocam bu araç güzel duruyor, bütçenizin azcık üzerinde ama değer, hem siteden bir arkadaşımızın

bütün ilanları inceliyorum. bu da dikkatimi çekenlerden. fiyat biraz fazla. zamanı gelince teklifimi yaparım. kabul görürse bilinen ve tavsiye edilen bir forester almak isterim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief

ben tuzla deniz harp okulu lojmanlarında ikamet ediyorum.

burada bir tane xt 2004 model gördüm.

sahibini buldum ve bir test sürüşü yaptık. biraz anlattı o da sağolsun.

gerçekten çok temiz bir forester xt ile karşılaştım. ikinci sahibiymiş.

test sürüşü çok keyifliydi... :)

tek sıkıntısı rengi... yeşil... istemediğim renklerden birisi. :(

kafama göre satabilirim belki dedi.

şanzumanında kronik sorun olduğunu servise giderse revize edileceğini söyledi... 

bu işlemi yetkili servis ücretsiz mi yapıyor ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
RSBurak    568
RSBurak
15 dakika önce, hondaperformans :

ben tuzla deniz harp okulu lojmanlarında ikamet ediyorum.

burada bir tane xt 2004 model gördüm.

sahibini buldum ve bir test sürüşü yaptık. biraz anlattı o da sağolsun.

gerçekten çok temiz bir forester xt ile karşılaştım. ikinci sahibiymiş.

test sürüşü çok keyifliydi... :)

tek sıkıntısı rengi... yeşil... istemediğim renklerden birisi. :(

kafama göre satabilirim belki dedi.

şanzumanında kronik sorun olduğunu servise giderse revize edileceğini söyledi... 

bu işlemi yetkili servis ücretsiz mi yapıyor ?

geçmişte araçlar geri çağrıldı bu yüzden o zaman gitmediyse araç şimdi ücretsiz yapacaklarını düşünmüyorum.Size yakın bir subaru servisi var park subaru akfıratta 2006 model turbosuz bir araç var ellerinde bütün bakımları yapılmış gri renkte düşünürseniz görüşün derim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief
Bir saat önce, RSBurak :

geçmişte araçlar geri çağrıldı bu yüzden o zaman gitmediyse araç şimdi ücretsiz yapacaklarını düşünmüyorum.Size yakın bir subaru servisi var park subaru akfıratta 2006 model turbosuz bir araç var ellerinde bütün bakımları yapılmış gri renkte düşünürseniz görüşün derim. 

anladım... servise bunu soracağım...  tavsiye ettiğiniz model yerine turbo xt tercih ediyorum. biraz performans iyi olur :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief

bu ilana takas için teklif ettim. gelin görüşelim dedi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-2003-subaru-forester-258678794/detay/

bilindik bir araçmıdır acaba? tavsiyeleriniz nedir?

koltuk rengi bej-krem ... orjinalmidir.........? genelde hep siyah deri olarak gördüm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erhan_41    89
erhan_41
bu ilana takas için teklif ettim. gelin görüşelim dedi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-2003-subaru-forester-258678794/detay/

bilindik bir araçmıdır acaba? tavsiyeleriniz nedir?

koltuk rengi bej-krem ... orjinalmidir.........? genelde hep siyah deri olarak gördüm.

Selamlar abi

Benim aracı test ettin :)

İlanda ki araç xt değil

Hanımla konuştum eğer yine subaru alacaksan satalım dedi :)

erhan_41 / Tuzla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief
Şimdi, erhan_41 :

Selamlar abi

Benim aracı test ettin :)

İlanda ki araç xt değil

Hanımla konuştum eğer yine subaru alacaksan satalım dedi :)

erhan_41 / Tuzla

aaaa.... evet Erhancım teşekkür ederim... gözümden kaçmış gerçekten xt değil bu...

bana whatsuptan yazabilirsin. bekliyorum.

bugünki test için çok teşekkür ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
erhan_41    89
erhan_41

Ne demek abi.selamlar

erhan_41 / Tuzla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief

arkadaşlar ilgilendiğim bir iki forester var... ve bunların haricinde sahibini tanımadığım bir iki forester dikkatimi çekti. fiyatı fazla ama ben teklifimi yaparım kabul ederse... araç hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

bir tane de kırmızı var ama ne dersiniz bilemiyorum...

fiyat sınırlamam kadar teklifimi yapacağım. anlaştığımız olursa ona göre hareket edeceğim.

1. ilan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-sadece-110.000-km-de-ilk-sahibinden-2003-forester-2.0-xt-turbo-267057533/detay/

2. ilan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-arazi-canavari-sahibinden-268520330/detay/

3. ilan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-er-ka-motors-tan-subaru-forester-4-4-263066936/detay/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Blackvolky    3
Blackvolky

Ben 3 aydır bakıyorum forester :) öncelikle 13 yaşında bir araba 110.000km bana çok inandırıcı gelmiyor açıkcası ve fiyat olarakta paylaştığınız ilanlar bana biraz uçuk fiyat geliyor.  Sitede doğukan bey var zaten o araç size yukarda tavsiye edilmiş. Bu rakamlara çıkacaksanız o aracı kaçırmayın bence. Bende çok pis göz koydum ama bütçem el vermiyor malesef :( bir tane s-turbo buldum ankarada tork garaj referanslı çarşamba bakıcam inşallah hayırlısıyla kavuşmayı planlıyorum forestre a :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
goldenchief    109
goldenchief
Bir saat önce, Blackvolky :

Ben 3 aydır bakıyorum forester :) öncelikle 13 yaşında bir araba 110.000km bana çok inandırıcı gelmiyor açıkcası ve fiyat olarakta paylaştığınız ilanlar bana biraz uçuk fiyat geliyor.  Sitede doğukan bey var zaten o araç size yukarda tavsiye edilmiş. Bu rakamlara çıkacaksanız o aracı kaçırmayın bence. Bende çok pis göz koydum ama bütçem el vermiyor malesef :( bir tane s-turbo buldum ankarada tork garaj referanslı çarşamba bakıcam inşallah hayırlısıyla kavuşmayı planlıyorum forestre a :)

ilginiz için teşekkür ederim.

piyasanın hareketliliği engellenemiyor malesef... geçen sene 25-26 binlere almadığım honda crv yi 29.000 tl ye aldım. bir sebepten dolayı değiştirelim dedik. iki ay oldu daha... forester'a karar verdim. 28.000 ile 45.000 aralığında otomatik vitesleri görüyorum malum sitede... bana göre olması gereken fiyat 30 ilanın fiyatına göre ortada kalan kısmıdır. ilk on sorunlu olabilir ve olur , son on fiyatı şişirilmiş olarak değerlendiririm.

Doğukan Bey ile görüştüm. planımı biliyor. eğer crv yi satarsam zaten ilk onunla irtibata geçecem.

paylaştığım ilanlarla ilgili olarak sadece bilgi topluyor ve araştırmaya devam niteliğinde diyelim.

tavsiye edileni mutlaka tercihim sözkonusudur. Bir iki güne doğukan bey ile tekrar konuşup crv si satmamış olsam bile , sonuçta bir forester alacağım için tekrar durum değerlendirmesi yaparız diye düşünüyorum. 

sadec bu ilan http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-arazi-canavari-sahibinden-268520330/detay/

için sahibini bugün aradım.

km orj dedi. ikinci sahibiyim ve sıfır forester aldığım için satıyorum dedi.

ilk sahibi bayanmış 3000 tl hasar kaydı (bir çamurluğu değişmiş) ve ön camlardan birinin rikosu çalışmıyor bozuldu dedi.

iç kozmetiği çok çok temiz dedi. (foto koymadığı için dedi)

fiyat olarak da (açıkça belirtmemde sakınca görmüyorum..... )  36.500 son rakamım dedi.

ama sonuçta bilinmedik ve hiçbir elle tutulur fikrimin olmadığı bir forester.

buna rağmen halen Doğukan Bey'in aracı benim için ilk sırada.

peki 3 aydır bulamadınız mı? fiyat esnekliğiniz nedir? sormamda bir sakınca yoksa tabi ki...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş