Jump to content
Guest Cherkess

Bugün Subaru'na Ne Yaptın ? - II

Tavsiye Edilen Mesajlar

Subim    328
Subim

geçmiş olsun @foresterist . bazen aldığımız araç yüzümüzü güldürmeyebiliyor. canınızı çok sıkmayın, mecbur olduğunuz yere kadar kullanıp sonra isterseniz değiştirirsiniz. size iyi gelmemiş Subaru. Çok keyif alacağınız bir araç size ceza olmaya başlamış. Gerede de yaşıyorum karı kışı boldur buranın. burası için Subaru hele Forester çok büyük bir nimet. buzda karda çoğu araç (bazı 4x4 ler dahil) kıçını başını toplayamazken, ben yazlık lastik ile kuru zeminde gidermiş gibi gidiyordum. çoğu aracın takılıp kaldığı yerde karda buzda çamurda onları kurtardım. bayramda kaza yaptım, ne denli sağlam bir araca bindiğimizi o zaman anladık, hanım bile Subaru istiyor yeniden. kaza sonrası araçtan inmeden hanım hafif bir vuruk var binip devam edeceğiz zannetmiş, diğer aracı görünce aklımız şaştı, o zaman anladık kazanın büyüklüğünü. buraya iki aracın fotoğraflarını koyarım İnşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat    108
Serhat
yanıtlandı (düzenlendi)
15 saat önce, foresterist :

....Ben enayiymişim aldım pişmanım...

Karşılaştığınız sıkıntılar için gerçekten çok üzüldüm.  Yine de böyle düşünmeyin, hiç bir arkadaşımıza kendisinin bile kötü söz söylemesine izin veremeyiz. :knuppel2:
Belirttiklerinize de gönülden katılıyorum. Avrupa ülkeleri çevreyi kirletiyor diye dizel araçları kullanmayı yasaklamaya başlamışken biz dünyanın en iyi motorlarını benzin pahalı diye LPG ile çalıştırmaya uğraşıyoruz. 
Usta konusunun özüne bakarsanız yine aynı yere çıkarız. Gürcistan'da 2500 dolara satılıyor benim aracım. Burada da parçalar ucuz olsa usta ile uğraşmaz kafamıza esen parçayı değiştirir önümüze bakardık (Kaldı ki 100 k bakımda diğer aracımın -octavia- triger ve bakım yaptırdım aracı 85000 e almıştım bakımı 4500 tuttu, dsg nin sadece elektronik kartı 9000 TL civarında, diğer markalarda da durum pek farklı değil yani).

Off Road konusuna gelirsek, üzerine plaka takılan (trafiğe katılabilen ) hiç bir araç gerçek anlamda Off Road aracı değildir zaten. Bizim yarışlarda kullandığımız Off Road araçlarını asfaltta, trafikte kullanamazsınız. Hem yasal olarak hem mekanik anlamda yürütemezsiniz. Off Road yarışına katılabilen bir aracın piyasa değeri 100-150 bin arasında değişir ve her yarış sonrasında ortalama 15-25 bin TL aralığında bakım tutar (O yüzden o kadar çok reklam alıyoruz ;D) Sadece bizim araçlarımız değil -tüm SUV lar- Off Road kullanımı için değil, uygunsuz yollarda otomobillere nazaran güvenli kullanım amacındadır. O yüzden de kırılan parçayla Off Road kullanım değerlendirmesine varmayın. kaldı ki @Subim de belirttiği gibi araçlarımız çoğu SUV'a göre çok çok üstün ve sağlam.
You tube da -özellikle Romanya, Polonya - kulüp  buluşmaları ve arazi sürüş videoları vardır. Altlarındaki yorumlara bakın, adamların her bir buluşmadan sonra  ne kadar para harcayıp araçlarını eski hallerine getirdiklerini yazarlar. Parça fiyatları orada da aşırı ucuz değil ama araçlar ucuz. Bizim  100 bin verdiğimiz araca adamlar 20-25 bin veriyor, 75 bin liralık da masraf yaptıkları yok tabi ki. Sonuç; adamlar kaliteli araca biniyor, yakıtı düşünmüyor, parça - usta için endişelenmiyor.

Umarım her şey istediğiniz gibi sonuçlanır ve istediğiniz gibi bir araca (belki yeni bir Subaruya) kavuşur, gönül rahatlığıyla güzel günlerde kullanırsınız.

Saygılar

Serhat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Açıklamanız gerçekten güzel teşekkür ederim. Mahkeme süreci sanırım tadımı kaçırdı biraz ki hayatımda ilk defa mahkemelik bir olayım oldu takdir edersiniz ki hayalleri yıkılıyor insanın ve tepkili oluyor halim bazen.

Yoksa araç tıkır tıkır çalışıyor, ücretler de ödendi taksitlendirildi, cana geleceğine mala gelsin dedik.

Bundan sonra önümüze bakacağız. Uzun süre kullanmak istiyorum baştan aşağı sıfırladım çünkü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat    108
Serhat
8 saat önce, foresterist :

Açıklamanız gerçekten güzel teşekkür ederim. Mahkeme süreci sanırım tadımı kaçırdı biraz ki hayatımda ilk defa mahkemelik bir olayım oldu takdir edersiniz ki hayalleri yıkılıyor insanın ve tepkili oluyor halim bazen.

Yoksa araç tıkır tıkır çalışıyor, ücretler de ödendi taksitlendirildi, cana geleceğine mala gelsin dedik.

Bundan sonra önümüze bakacağız. Uzun süre kullanmak istiyorum baştan aşağı sıfırladım çünkü.

Aynen... ;D
Bir hakimden duymuştum "En kötü uzlaşma en iyi mahkemeden daha iyidir". 
Biraz sıkıntılı ama çok da takmayın kafanıza; cana gelmesin de dediğiniz gibi. Allah beterinden saklasın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    328
Subim

Benim hız 70, diğer aracın hızı 50, benim sol ön o aracın sağ önüne 160 derece açı ile kafa kafaya çarpıştık. Bizim araçların nasıl kemikli olduğu ortada

IMG_20180822_160501.jpg

IMG_20180822_160453.jpg

IMG_20180822_160401.jpg

IMG_20180822_160410.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist
18 saat önce, Erçay :

Mahkeme süreci ne ile alakalı acaba?

Araçta gizli kusur söylenmemiş belirtilmemiş ve yanlış yapılmış tadilat tamirat ve tahribat.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay

anladım, umarım davanızda haklı çıkar ve mağduriyetiniz giderilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mustafayk    2
mustafayk
2 saat önce, Subim :

Benim hız 70, diğer aracın hızı 50, benim sol ön o aracın sağ önüne 160 derece açı ile kafa kafaya çarpıştık. Bizim araçların nasıl kemikli olduğu ortada

IMG_20180822_160501.jpg

IMG_20180822_160453.jpg

IMG_20180822_160401.jpg

IMG_20180822_160410.jpg

Geçmiş olsun cana gelmesin de. Gerisi bir şekilde hallolur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    328
Subim
2 saat önce, mustafayk :

Geçmiş olsun cana gelmesin de. Gerisi bir şekilde hallolur. 

aynen öyle, çok şükür araçtaki kimsenin burnu bile kanamadı, diğer şofördede çok şükür birşey yok. iki yaşındaki kızım arkada çocuk koltuğundaydı, isofix ve kemerler bağlıydı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    144
Demirdağ

çok geçmiş olsun. yapılacak birşey varsa elimizden geldiğince yardımcı olmak isteriz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    328
Subim
1 saat önce, Demirdağ :

çok geçmiş olsun. yapılacak birşey varsa elimizden geldiğince yardımcı olmak isteriz..

Aslında genel itibari ile bilgi almak isterim. Şimdi karşı taraf suçlu olduğu için onun sigortası benim hasarı karşılayacak dedi emniyettekiler. Buraya kadar herşey hoş ama ben kaportacıya dosyaları verdim bekliyorum, ne bir ses var ne arayan soran. Daha kusur oranları bile yayınlanmadı. SBM den takip ediyorum hiçbir bilgi yok henüz. Prosedür nasıl? Sigorta şirketi bana geçici bir araç tahsis etmek zorunda mı? Araçtaki hasar ne kadar olursa Perte ayırıyorlar? Ne kadar sürede aracı teslim etmek zorundalar? Kısaca kafamda deli sorular? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Süreç biraz yavaş işliyor. Kaportacı ve sigortacılar da rapor sonucu kesinleşmeden işlem yapmıyor. Benim eski aracın farını park halindeyken kamyon çarpıp kırmıştı ocak ayının 2sinde ben aracı şubatın 10 unda ancak teslim almıştım, yaptıkları sadece farın yenisini takmaktı.

Bu arada size çarpan araç honda civic mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    328
Subim
1 saat önce, foresterist :

Bu arada size çarpan araç honda civic mi?

Evet 98 kasa honda civicti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    144
Demirdağ

honda da iyidir aslında ama baya perişanlamış.

ben konya yolu eskişehir yolu kavşağında zincirleme kazaya karıştım vakti zamanında, bende kusur yoktu, arkadaki iki araç çarpa çarpa gelip benim aracın tamponu tamamen içine geçirdiler, police geldi tutanak tutuldu, bana sordular aracı nerede yaptıracaksın diye, tabiki serviste dedim. tamam tutanakla servise gittim. servise verdim aracı incelediler, tampon ve far siparişi verdiler, japonyadan tamponumuz geldi takıldi, yaklaşık iki ayı buldu ama parça siparişi sebebiyle okadar sürdü, normalde daha çabuk olurdu, ama sizde biraz daha sürebilir,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    328
Subim

Honda civic te sağlam araç ama demekki forestera göre pek sağlam değil. Adam çarpma anında gittiği yönün tersine 1.5 metre gitti. Yola motor yağı, klima yağı, radyatör suyu, fren yağı aktı. Ön düzenden bir parça yırtmış olmalı fren hortumunu. Motor yağıda muhtemelen karter filan delinmiştir. Motor bloğunun bozulacağını düşünmüyorum. Sadece aradaki boşluktan motor kulak lastiğinin yerinde olmadığı görülüyordu. Belki motor birkaç cm kadar geriye gitmiş olabilir

3 saat önce, Demirdağ :

ben konya yolu eskişehir yolu kavşağında zincirleme kazaya karıştım vakti zamanında,

Sizede geçmiş olsun.

IMG_20180822_161423.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Demirdağ    144
Demirdağ

Teşekkür ederim.bizimkisi çok hafifti ama Rabbim her türlü kazadan korusun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş