Jump to content
Guest Cherkess

Bugün Subaru'na Ne Yaptın ? - II

Tavsiye Edilen Mesajlar

Subim    328
Subim
23.02.2018 at 15:28, bougoss :

Arkadaşlar sağ ön amortisörde kuvvetli yaylanmalar esnasında güzel bir gacırtı geliyor. Görünümde ya da gidişatta herhangi bir problem göremedim, ya da bir ses de yok. Sadece tümseklerde ve derin çukurlarda gacırtı geliyor. özellikle sabahları ya da soğuk havalarda çok duymaya başladım. müdehale edebileceğim bir durum var mı ki acaba?

hocam tam olarak gacırtı değilsede soğukken gacırtıya benzer daha sonra biraz yol gittikten sonra çukura düşünce lokurtu sesi geliyordu benim araçtan, bendeki rotil kaynaklıydı ön ikisinide değiştirdim, terazi kolu latikleride kötüydü, onlarda değişince sesler gitti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    70
bougoss
Bir saat önce, Subim :

hocam tam olarak gacırtı değilsede soğukken gacırtıya benzer daha sonra biraz yol gittikten sonra çukura düşünce lokurtu sesi geliyordu benim araçtan, bendeki rotil kaynaklıydı ön ikisinide değiştirdim, terazi kolu latikleride kötüydü, onlarda değişince sesler gitti.

sanayideterazi kol lastiklerine bi yağlama yapıldı şikayetim geçti ama bu sefer sağ taraftan hafiften ses gelmeye başladı. Biraz aceleye geldi, komple bi baktırmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    70
bougoss

Dün iç detaylı temizlikten çıktı aracım, misler gibi kokuyor, 12 senedir ilk defa böyle bir temizlik gördü herhalde :) autobahn'a teşekkürler.

https://www.instagram.com/autobahneskisehir/

bile hare dışını da yaptıracağım, o zaman foto paylaşırım.

şimdi ağalar bir sorum var, özellikle detail ilgisinden dolayı @emresti'ya. motoru da temizletmek isterim ama bizim araçlarda her şey ortada :S yıkama yapmalı mı yapmamalı mı? yalnızca kimyasalla mı temizletmeli? zira egzoz üzerinde yağ artıkları falan var geçmişten kalma koku yapıyor ara sıra, en başta ondan kurtulmak istiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk
3 saat önce, bougoss :

Dün iç detaylı temizlikten çıktı aracım, misler gibi kokuyor, 12 senedir ilk defa böyle bir temizlik gördü herhalde :) autobahn'a teşekkürler.

https://www.instagram.com/autobahneskisehir/

bile hare dışını da yaptıracağım, o zaman foto paylaşırım.

şimdi ağalar bir sorum var, özellikle detail ilgisinden dolayı @emresti'ya. motoru da temizletmek isterim ama bizim araçlarda her şey ortada :S yıkama yapmalı mı yapmamalı mı? yalnızca kimyasalla mı temizletmeli? zira egzoz üzerinde yağ artıkları falan var geçmişten kalma koku yapıyor ara sıra, en başta ondan kurtulmak istiyorum.

Öncelikle LPG enjektörlerini ve alternatörü kapatmanızda fayda var, direk basınçlı su ile yıkamanın zararı olabilir dikkatli olmak lazım, motor temizleme ürünleri ile sık sil şeklinde temizlemek en az zarar verecek olan yöntem bence.

Ama köpüğü basayım, suyu basayım yıkayayım derseniz araba çalışıyor olsun da motorun sıcağıyla kuruması hızlı olur. 

Egzoz üzerini yağ sökücü iyi bir deterjanla veya WD40 ile temizleyebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    70
bougoss
17 saat önce, serkankucuk :

Öncelikle LPG enjektörlerini ve alternatörü kapatmanızda fayda var, direk basınçlı su ile yıkamanın zararı olabilir dikkatli olmak lazım, motor temizleme ürünleri ile sık sil şeklinde temizlemek en az zarar verecek olan yöntem bence.

Ama köpüğü basayım, suyu basayım yıkayayım derseniz araba çalışıyor olsun da motorun sıcağıyla kuruması hızlı olur. 

Egzoz üzerini yağ sökücü iyi bir deterjanla veya WD40 ile temizleyebilirsiniz.

1-2 malzeme toparlayıp kendim yapsam daha iyi olacak bunu ozaman..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay

WD 40 tavsiye etmem, güzel parlatır ama sonrasında çok toz tutar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    145
serkankucuk
30 dakika önce, Erçay :

WD 40 tavsiye etmem, güzel parlatır ama sonrasında çok toz tutar

Yağ damlamış egzozu temizlemek için kullanılabilir yoksa plastik aksama değmesin tabi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay

aynen öyle, yağ damlamış yerlere balata spreyi de kullanılabilir diye ekleyim :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    70
bougoss

Pabuçlarimiz değişti.

oORNO2.jpg

Yalnız şunu görmek üzdü. Daha kasımda tamir gorduydu:(

dOANBL.jpg

A1dXzX.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    328
Subim
07.04.2018 at 13:11, bougoss :

Pabuçlarimiz değişti.

A1dXzX.jpg

Tamir görmüş amortisörler pek randımanlı olmuyor ne yazık ki. Ben selfleveling özelliğini iptal ettim, kyb ye geçtim öyle rahat ettim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    6
Faradayfx

merhaba hayırlı uğurlu olsun kazasız günler dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    70
bougoss

arabayı alalı 1 sene oldu, ilk defa kendi başıma dışını adam akıllı köpükledim yıkadım sildim, yalandan cila bile attım :) ama içine vaktim kalmadı.

buna rağmen tensel temas olunca duygusal bağım arttı diye düşünüyorum ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.936
Erçay
10 saat önce, bougoss :

arabayı alalı 1 sene oldu, ilk defa kendi başıma dışını adam akıllı köpükledim yıkadım sildim, yalandan cila bile attım :) ama içine vaktim kalmadı.

buna rağmen tensel temas olunca duygusal bağım arttı diye düşünüyorum ;D

Seviyorsan git konuş bence :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetcevahir    32
mehmetcevahir
23.02.2018 at 15:28, bougoss :

Arkadaşlar sağ ön amortisörde kuvvetli yaylanmalar esnasında güzel bir gacırtı geliyor. Görünümde ya da gidişatta herhangi bir problem göremedim, ya da bir ses de yok. Sadece tümseklerde ve derin çukurlarda gacırtı geliyor. özellikle sabahları ya da soğuk havalarda çok duymaya başladım. müdehale edebileceğim bir durum var mı ki acaba?

Genelde viraj demir lastiklerinden gelir o tarz sesler ama yine de kontrol etmek gerek tabi emin olmak için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    70
bougoss
07.04.2018 at 13:11, bougoss :

Pabuçlarimiz değişti.

oORNO2.jpg

dOANBL.jpg

A1dXzX.jpg

şu mevzu için ankaraya gittim tekrar, akkarda düzelttirdim, inşallah tekrarlamaz arıza :/

şeytan diyor air ride yaptır, parasını istiyorum vermiyor :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
crabian    5
crabian

Deri Koltuk döşemelerine bakım yapıldı, ufak tefek boya rötuşu yapıldı ve araç cilalandı. Keyif arttı.

DSC_2731.JPG

DSC_2729.JPG

DSC_2730.JPG

DSC_2728.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SequentiaL    800
SequentiaL

Bende bayramdan önce Toyotamın 4 lastiğini mişlenle değiştirdim. Balatalarını değiştirdim. Sileceğini değiştirdim. Klimasını kontrol ettirdim. Merak edenlere hepsi için 1500tl ödedim. Hiçbir Toyota forumuna üye olmadığım için burada yazayım dedim :-\

Michelin 205/55 r16 bir adet lastik 500 tl olmuş Bridgestone için bile 375 tl istediler ama bi ufak bağlantım sayesinde 4 michelini 1250 tlden aldım O0 Ben lastikleri aldığımda Michelin için fiyat dahi vermiyorlardı. Depolar göndermiyor diye satmıyorlardı iyi denk geldi aldım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Fırsatçı sıtokçular lastiğe de mi el attı?

Bu arada admini bile subaru kullanmayan bi forum nasıl bi durum?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serhat    108
Serhat
6 saat önce, foresterist :

Bu arada admini bile subaru kullanmayan bi forum nasıl bi durum?

Subaru sevdadır 
Bazen sevdiğinden ayrı düşersin.... :-\

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Ben Türkiye de subaru kullanmanın enayilik olduğunu geç de olsa anlamış bi insanım. Markanın yada arabanın iyiliği ülkemizde hiçbir anlam ifade etmiyor. Satmaya kalk satamazsın, satsan bile istediğin parayı alamazsın, tamirde bakımda ustasını zor bulursun, bulduğun usta da zevcesinin nikahını istemişiz gibi para ister ve elmecbur verirsin, zırt bi arıza daha çıkar yolda kalırsın, zaten çok yaktığı için kredi kartın şişer, az yaksın diye tüp atsan 2-3 senelik benzin paranı isterler, araba zaten LPG ye uyumsuz bi de subap ayarı değişimi aynı yere gelir kendini kandırırsın, oh be konforlu, güvenli araba dersin yola çıkarsın yol ve rüzgar sesi alır...

Yani hep sağılan inek gibi hissettim kendimi subaru aldım alalı. Sevda olduğu doğru da gönül diyorlar ya aka da konar .... da konar... Benimki o hesap oldu. Dizel otamatik C3 ü satınca bu araç beni çok üzdü. Satıcı galeriyle mahkemelik durumdayız zaten. 

Off road konusuna ise hiç girmek istemiyorum, subaru Türkiye de off road yapılacak bi araç mı desen gülerler, hafif engel ve çamurları geçebilen bi SUV sadece. Düşünün park halindeyken lastiğe sürtmüşler rot kolu yamulmuş 750tl. Onun yamulmasına mı fiyatına mı kızayım. Adamlar dağlara kayalara vuruyor off road açlarını rot kolu yamulmuyor. Bir de o youtube videolarında off road yapan subaruların neredeyse bütün alt takım yay amotisörlerini değiştiriyorlarmış. 8 cm de yükseltip özellikle de turbolarını kullanıyorlarmış. Rahat güvenli fakat konforsuz masraflı piyasasız bi araç markası ve modelleri. Sadece ederinin altında alabiliyorsunuz 2. el olarak o da iyi mi kötü mü artık siz düşünün...

Tekrar söylüyorum admini bile subaru kullanmayan bir forumu var. Ben enayiymişim aldım pişmanım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Araç güzel bir SUV ülke şartlarına uygun değil...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
F-Eren    98
F-Eren

Çokta şey yapmamak lazım memnun kalmadıysanız değiştirin. Bu dünyaya bir kere geliyoruz dert etmeye gerek yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
foresterist    18
foresterist

Mahkeme sürecini bekliyorum tahminen en az 2 sene elmecbur subaru kullanıcam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş