Jump to content
Guest Cherkess

Bugün Subaru'na Ne Yaptın ? - II

Tavsiye Edilen Mesajlar

Subim    304
Subim
23.02.2018 at 15:28, bougoss :

Arkadaşlar sağ ön amortisörde kuvvetli yaylanmalar esnasında güzel bir gacırtı geliyor. Görünümde ya da gidişatta herhangi bir problem göremedim, ya da bir ses de yok. Sadece tümseklerde ve derin çukurlarda gacırtı geliyor. özellikle sabahları ya da soğuk havalarda çok duymaya başladım. müdehale edebileceğim bir durum var mı ki acaba?

hocam tam olarak gacırtı değilsede soğukken gacırtıya benzer daha sonra biraz yol gittikten sonra çukura düşünce lokurtu sesi geliyordu benim araçtan, bendeki rotil kaynaklıydı ön ikisinide değiştirdim, terazi kolu latikleride kötüydü, onlarda değişince sesler gitti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    66
bougoss
Bir saat önce, Subim :

hocam tam olarak gacırtı değilsede soğukken gacırtıya benzer daha sonra biraz yol gittikten sonra çukura düşünce lokurtu sesi geliyordu benim araçtan, bendeki rotil kaynaklıydı ön ikisinide değiştirdim, terazi kolu latikleride kötüydü, onlarda değişince sesler gitti.

sanayideterazi kol lastiklerine bi yağlama yapıldı şikayetim geçti ama bu sefer sağ taraftan hafiften ses gelmeye başladı. Biraz aceleye geldi, komple bi baktırmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    66
bougoss

Dün iç detaylı temizlikten çıktı aracım, misler gibi kokuyor, 12 senedir ilk defa böyle bir temizlik gördü herhalde :) autobahn'a teşekkürler.

https://www.instagram.com/autobahneskisehir/

bile hare dışını da yaptıracağım, o zaman foto paylaşırım.

şimdi ağalar bir sorum var, özellikle detail ilgisinden dolayı @emresti'ya. motoru da temizletmek isterim ama bizim araçlarda her şey ortada :S yıkama yapmalı mı yapmamalı mı? yalnızca kimyasalla mı temizletmeli? zira egzoz üzerinde yağ artıkları falan var geçmişten kalma koku yapıyor ara sıra, en başta ondan kurtulmak istiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    143
serkankucuk
3 saat önce, bougoss :

Dün iç detaylı temizlikten çıktı aracım, misler gibi kokuyor, 12 senedir ilk defa böyle bir temizlik gördü herhalde :) autobahn'a teşekkürler.

https://www.instagram.com/autobahneskisehir/

bile hare dışını da yaptıracağım, o zaman foto paylaşırım.

şimdi ağalar bir sorum var, özellikle detail ilgisinden dolayı @emresti'ya. motoru da temizletmek isterim ama bizim araçlarda her şey ortada :S yıkama yapmalı mı yapmamalı mı? yalnızca kimyasalla mı temizletmeli? zira egzoz üzerinde yağ artıkları falan var geçmişten kalma koku yapıyor ara sıra, en başta ondan kurtulmak istiyorum.

Öncelikle LPG enjektörlerini ve alternatörü kapatmanızda fayda var, direk basınçlı su ile yıkamanın zararı olabilir dikkatli olmak lazım, motor temizleme ürünleri ile sık sil şeklinde temizlemek en az zarar verecek olan yöntem bence.

Ama köpüğü basayım, suyu basayım yıkayayım derseniz araba çalışıyor olsun da motorun sıcağıyla kuruması hızlı olur. 

Egzoz üzerini yağ sökücü iyi bir deterjanla veya WD40 ile temizleyebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    66
bougoss
17 saat önce, serkankucuk :

Öncelikle LPG enjektörlerini ve alternatörü kapatmanızda fayda var, direk basınçlı su ile yıkamanın zararı olabilir dikkatli olmak lazım, motor temizleme ürünleri ile sık sil şeklinde temizlemek en az zarar verecek olan yöntem bence.

Ama köpüğü basayım, suyu basayım yıkayayım derseniz araba çalışıyor olsun da motorun sıcağıyla kuruması hızlı olur. 

Egzoz üzerini yağ sökücü iyi bir deterjanla veya WD40 ile temizleyebilirsiniz.

1-2 malzeme toparlayıp kendim yapsam daha iyi olacak bunu ozaman..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.873
Erçay

WD 40 tavsiye etmem, güzel parlatır ama sonrasında çok toz tutar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkankucuk    143
serkankucuk
30 dakika önce, Erçay :

WD 40 tavsiye etmem, güzel parlatır ama sonrasında çok toz tutar

Yağ damlamış egzozu temizlemek için kullanılabilir yoksa plastik aksama değmesin tabi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.873
Erçay

aynen öyle, yağ damlamış yerlere balata spreyi de kullanılabilir diye ekleyim :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    66
bougoss

Pabuçlarimiz değişti.

oORNO2.jpg

Yalnız şunu görmek üzdü. Daha kasımda tamir gorduydu:(

dOANBL.jpg

A1dXzX.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Subim    304
Subim
07.04.2018 at 13:11, bougoss :

Pabuçlarimiz değişti.

Yalnız şunu görmek üzdü. Daha kasımda tamir gorduydu:(

A1dXzX.jpg

Tamir görmüş amortisörler pek randımanlı olmuyor ne yazık ki. Ben selfleveling özelliğini iptal ettim, kyb ye geçtim öyle rahat ettim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faradayfx    5
Faradayfx

merhaba hayırlı uğurlu olsun kazasız günler dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bougoss    66
bougoss

arabayı alalı 1 sene oldu, ilk defa kendi başıma dışını adam akıllı köpükledim yıkadım sildim, yalandan cila bile attım :) ama içine vaktim kalmadı.

buna rağmen tensel temas olunca duygusal bağım arttı diye düşünüyorum ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.873
Erçay
10 saat önce, bougoss :

arabayı alalı 1 sene oldu, ilk defa kendi başıma dışını adam akıllı köpükledim yıkadım sildim, yalandan cila bile attım :) ama içine vaktim kalmadı.

buna rağmen tensel temas olunca duygusal bağım arttı diye düşünüyorum ;D

Seviyorsan git konuş bence :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetcevahir    24
mehmetcevahir
23.02.2018 at 15:28, bougoss :

Arkadaşlar sağ ön amortisörde kuvvetli yaylanmalar esnasında güzel bir gacırtı geliyor. Görünümde ya da gidişatta herhangi bir problem göremedim, ya da bir ses de yok. Sadece tümseklerde ve derin çukurlarda gacırtı geliyor. özellikle sabahları ya da soğuk havalarda çok duymaya başladım. müdehale edebileceğim bir durum var mı ki acaba?

Genelde viraj demir lastiklerinden gelir o tarz sesler ama yine de kontrol etmek gerek tabi emin olmak için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş