Jump to content
Guest Cherkess

Bugün Subaru'na Ne Yaptın ? - II

Tavsiye Edilen Mesajlar

ameyt    240
ameyt

Hocam kısa süre önce bende alternatör değişimi yaptım argos nasıl bir tamirat yaptı ne değişti acaba paylaşırmısınız akım ayarı yapan bi zerzevat var biz ayar tutturamamıştık ona o yüzden merak ettim

Halil Abi valla hiç bir fikrim yok :) Aracı götürdüm , arkadaş hemen baktı alternatör arızalanmış dedi. Çözümü nedir dedim, Abbas Usta vardı "genelde tamir edilip geri takılıyor ama tamir edilemeyecek kadar bozuksa çıkmasını ararız, orjinali pahalı çünkü" dedi. Bir parça adı söyledi, o tamir ediliyor dedi de o parçanın adını hatırlamıyorum. r ile başlıyor olabilir hatta :) Götürüp tamir ettirdiler, geri taktılar herşey normal hale döndü. Bilgim bu kadar valla :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Halil birol    0
Halil birol

7d539e59bee69c37b62201fc73f693a7.jpg

754542b897fa91de4a4e2aee2f11cc79.jpg

Malzeme buydu kardeş ben değiştirdim arıza lambası yandı o yüzden sordum en iyisi senin yaptığın oldumu usta oldu kardeş bas marşa:) kafa karıştırma

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
skyline7    97
skyline7

Yakışır 8)

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

私のデバイスを使用して送信ネクサス4 Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Hocam kısa süre önce bende alternatör değişimi yaptım argos nasıl bir tamirat yaptı ne değişti acaba paylaşırmısınız akım ayarı yapan bi zerzevat var biz ayar tutturamamıştık ona o yüzden merak ettim

Halil tam ben diyecektim ki sen sormuşsun.

Ahmet konjektör değişmiştir muhtemelen daha konunun başında alternatör diye içimden geçti devamını okuyunca ortaya çıktı zaten.

Yan sanayi ise 100 km ya da belli olmaz ama yakın Zamanda aynı lambalar geri yanacaktır. Hatta klimayı aç (kalorifer değil bildiğin soğuk üfleyen AC düğmesine basıp aç) sonra araca yüklen o lambalar yanacak mı bir daha bak erkenden öğrenmek istiyorsan. Ya R Diff lambasını ya da akü ve el freni lambasını falan yakacaktır. Geçmiş olsun diyorum. Ama o konjektör e de güvenmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lokomotif    51
lokomotif

Nokian pabuçlarini taktik evelallah yalpalamayiz daha :)

Wr d3 mu taktin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    561
emre-sti

geçen pazar günü egr valfini temizleyim diye çini açtım iki tane vida vardı onları zorlayınca kırdım egr elimde kaldı, pzt öğleden sonra tornacıda yaptıracakdım cenaze işi çıktı, rizeyi gittik dün tornacıda vidaların çıakrttım,

8efa3559ed4fe83f235c20488730c8b3.jpg

ccbdbe380fc99322339d035ab78f516f.jpg

boğaz kelebeği temizlendi, egr yerine takıldı, marş basıldı araba 2000 deviri geçmiyor haydaaaa bu sabah bakıldı ki boğaz kelebeği alt soketi takılmamış onu taktım, çalıştıdım hata kodlarını sildim araba cenaver oldu, sonra dışını güzelce bir daha yıkadım 6 aylık boya korumasını yaptım bahara seramiğe geçene kadar idare etsin.

5f7fabda5c3a7ce4ec148615c6752623.jpg

Şahini de kirliydi yıkamacıya sadece su tut dedim, su tutma ile bütün kir üstünden çamur olup aktı, abi buna ne yaptın böyle çok parlıyor pasta cila mı yaptın dedi yok dedim seramik kaplandı parlaklıına ve kir tutmamasına hayran kaldı3d08eab19763be0580bf6f142ca7761b.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

Emre pesinde geliyorum yaz gelsin vurucam kirbaci bu pika pika meretine:) rizeye gelmisken hopayada ugrayaydin. Basin sagolsun

Tapatalk üzerinden gönderilmiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    561
emre-sti

Hopadan iki kez(2x2=4) geçtim =) hatta orada bir gece kalacaktım artvine arkadaşa gidip orada kaldım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay

Emre rizeye gidion haber vermion belki gelirdim senle co-pilot olarak, başınız sağolsun bu arada

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

Ercay abi cezayi sen kes ankarada:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sourfang    138
Sourfang

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    561
emre-sti

Hemde 4 kezz:(

Başka zamana artık

Emre rizeye gidion haber vermion belki gelirdim senle co-pilot olarak, başınız sağolsun bu arada

teşekkürler, çok sevdiğim bir abimin cenazesi idi pzt öğleden sonra başlayan yolcuğumuz bası aksaklıklar perşembe sabahı son buldu

ceza kesmeli konuların sonu iyi gitmiyor :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ameyt    240
ameyt

Halil tam ben diyecektim ki sen sormuşsun.

Ahmet konjektör değişmiştir muhtemelen daha konunun başında alternatör diye içimden geçti devamını okuyunca ortaya çıktı zaten.

Yan sanayi ise 100 km ya da belli olmaz ama yakın Zamanda aynı lambalar geri yanacaktır. Hatta klimayı aç (kalorifer değil bildiğin soğuk üfleyen AC düğmesine basıp aç) sonra araca yüklen o lambalar yanacak mı bir daha bak erkenden öğrenmek istiyorsan. Ya R Diff lambasını ya da akü ve el freni lambasını falan yakacaktır. Geçmiş olsun diyorum. Ama o konjektör e de güvenmiyorum.

Özgür Abi, sabah sabah beynim açılmamış sanırım çünkü ustanın söylediği parçanın adını hatırlayamıyorum bir türlü ama Pazartesi arar öğrenirim merak ettim bende. Tek hatırladığım tamir olursa sıkıntı yokta olmazsa alternatörün çok pahalı olduğunu çıkma ararız dediğini hatırlıyorum. Sonra yarım saat, bir saatte halloldu zaten tamir işi.

Aracı aldığımdan beri 300 km falan yaptık herhangi bi' sıkıtı olmadı çok şükür. Koltuk ısıtma ve klima açık şekilde kullanıyoruz zaten sürekli.

Konjektör değişmiş olduğunu varsayarsak bu parçanın orjinali ne kadar peki Abi? Çok pahalı bir şey mi bu da , çok pahalı değilse orjinalini edinip tekrar değiştirelim arabaya zarar vermesindense.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay    1.976
Erçay

Yara kabuğunu eşelemek istemem ama emre de haklı adamın  il dışı forum buluşma işi olay oluyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emre-sti    561
emre-sti

olaysız geçen sayısız buluşmam oldu.... bilen bilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Cherkess   
Guest Cherkess

Özgür Abi, sabah sabah beynim açılmamış sanırım çünkü ustanın söylediği parçanın adını hatırlayamıyorum bir türlü ama Pazartesi arar öğrenirim merak ettim bende. Tek hatırladığım tamir olursa sıkıntı yokta olmazsa alternatörün çok pahalı olduğunu çıkma ararız dediğini hatırlıyorum. Sonra yarım saat, bir saatte halloldu zaten tamir işi.

Aracı aldığımdan beri 300 km falan yaptık herhangi bi' sıkıtı olmadı çok şükür. Koltuk ısıtma ve klima açık şekilde kullanıyoruz zaten sürekli.

Konjektör değişmiş olduğunu varsayarsak bu parçanın orjinali ne kadar peki Abi? Çok pahalı bir şey mi bu da , çok pahalı değilse orjinalini edinip tekrar değiştirelim arabaya zarar vermesindense.

Konjektör Konektör kondektör akım regülatörü gibi adları mevcut. Bende 1000 km ye yakın sıkıntı çıkmamıştı. Belki de daha fazla gitti. Ama birgün araç çalışırken çalışmıyor sanıp dalgınlıkla tekrar marş bastım olan oldu. Halil'de 100 km yi biraz geçmişti yine yandı. Emre de 50/60 km sonra yaktı. Bayağı bir alternatörzede var forumda hem de her model subarudan. O parça orijinali 560 TL maalesef.

Ama belli olmaz hemen atlama olaya. Yakmadığı sürece sıkıntı yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cozkiris    81
cozkiris

ce74c46a58c9c7fa0e61f962cf424fae.jpg

Bugün birleştirmiş olduğum cc ve ses tuşlarının montajını tamamladım sıkıntısız bir şekilde çalışıyor :) sırada deri kaplamalarımız var

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
F-Eren    99
F-Eren

Kışlık lastiklerimi taktım.

post-3816-145349149071_thumb.jpg

post-3816-145349149074_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lokomotif    51
lokomotif

Lpg yi fulledik  benzini gürcistan dan artik4ed00461af320e837f2fb20b980863c8.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cozkiris    81
cozkiris

7bc10ccec890d5b6a24413c1f0c7ac67.jpg

Bugün fırsattan istifade vites körüğünü ve el freni körüğünü söküp kırmızı dikiş yaptırdım :)

ad09b8fa78ac4fc358209df8a147b5e9.jpg

5bab25c4aeca296cfa66609dfdbb2245.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş