Jump to content

Lider Tablosu


Popüler İçerikler

09-07-2019 tarihinden itibaren tüm alanlarda en çok beğenilen içerikleri gösteriyor

 1. 2 points
  mehmetcevahir

  Yan Camların Çizilmesine Çözüm (Özgün Çalışma)

  Merhabalar. Eski araçların bir kısmında karşılaşılabilen yan camların açılıp kapanırken çizilmesi oldukça can sıkıcı bir durum bildiğiniz üzere. Hatta sırf bu yüzden camları bile açmak istemeyebiliyorsunuz. Sorunun dış cam sıyırıcı çıtalarından kaynaklandığını biliyordum lakin ne yapabilirim diye biraz düşünmem gerekti. Cam çıtalarını söküp cama gelen yüzeyleri orjinalinde olduğu gibi bir tür keçeyle kaplamam gerekiyordu ama böyle bir malzeme ne olabilirdi Açıkçası bilmiyordum. Sonra aliexpress'te bakınırken tam da işimi görecek malzemeyi buldum. https://tr.aliexpress.com/item/32841148347.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6f314c4diWmwXc Söküp su ve sabunla güzelce yıkadıktan sonra uygulamaya geçtim. Sonuç güzel oldu ve yaklaşık iki aydır kullanmama rağmen herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Gönül rahatlığıyla camları açıp kapatabiliyorum artık.
 2. 2 points
  mehmetcevahir

  Forester'a El Yapımı Arka Yükseltme Kiti

  Amortisörleri değiştirmek için söktüğümde arka tarafı da biraz yükseltmek istedim. Araçtan çıkan yaylar çok yumuşaktı ve arabanın da haliyle çok basık durmasına neden oluyorlardı. Öncelikle hurdalıktan uygun bir yay bulabilir miyim diye bakındım ve sıkı durun Lada Samara'nın ön yaylarının birebir bizim arka yaylarla aynı olduğunu farkettim. Üstelik üstündeki yaylara göre daha güçlüydüler. O da yetmez dedim kulelere de bişeyler yapalım istedim. Kulenin üst kapağını modelleyerek çizimlerimi yaptım ve bizim tornacıya vardım. Modellediğim parçalardan kesip fotoğraflarda görüldüğü şekilde kaynatmasını istedim. Boyadıktan sonra yine hurdalıktan bir parça şambiyel bulup üst ve alt kısımlara conta da kestim. Kitin toplam yüksekliği 52 mm oldu. Biraz fazla olur diye düşündüm ama fena durmadı. Şimdi SUV'a benzedi araç. Not: Ebay'da hazır kitler 100 dolar civarlarındaydı. Benim maliyetim tornacıya verdiğim 70 tl'den ibaret.
 3. 2 points
  mehmetcevahir

  İntercooler Petek Temizliği

  Merhabalar. Boş vakit bulunca yaptıklarımı paylaşayım istedim. İntercooler berbat durumdaydı söküp bir çaresine bakayım dedim. Kucağımda yaklaşık olarak 2.5 saatlik bir çalışmayla fena olmadı. İş esnasında inanılmaz sabırlı olmanız gerekiyor hatırlatırım. Bir tığ yardımıyla tek tek üşenmeden üst sırayı düzeltmeniz yeterli. Sonrasında da ters taraftan çok yaklaştırmadan hava tutarak iç kısmındaki toz ve pisliği çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.
 4. 1 point
  Erçay

  Forester'a El Yapımı Arka Yükseltme Kiti

  Ellerinden yetenek akan insan
 5. 1 point
  mehmetcevahir

  Yan Camların Çizilmesine Çözüm (Özgün Çalışma)

  2.5 cm eninde 5 metre yeterli oluyor. 1.25 cm eninde ikiye bölerek kullanılıyor. Fotoğrafta görüldüğü gibi iki sıra uygulamak gerekiyor.
 6. 1 point
  bougoss

  İntercooler Petek Temizliği

  vay arkadaş bu nedir elinize sağlık
 7. 1 point
  mehmetcevahir

  İntercooler Petek Temizliği

  Ne yalan söyleyeyim benim de içimden intercooler'a bir kaç el ateş etmek geçmedi değil.
 8. 1 point
  Erçay

  İntercooler Petek Temizliği

  Eline sağlık, sabrına hürmet ediyorum, Rizeli olarak kesinlikle yapamayacağım bir çalışma ilk sıranın yarısında silah çeker 14 el ateş ederim intercooler'a
 9. 1 point
  mehmetcevahir

  Jant Boyama

  Eline sağlık bizim çalışma biraz daha ayrıntılı olmak zorundaydı. Zira bizim jant çift renkli.
 10. 1 point
  Tourist

  2010 Forester Hararet Yaptı Hem Kendini Hem Beni Yaktı

  contada sorun varsa eksoz gazı conta yırtığından soğutma suyuna geçip aşırı basınç ile kelepçeyi attırmış olabilir bende en zayıf halka kelepçe değil, radyatördü.. radyatörü patlatınca conta yaktığımı farketmiş oldum.. sıkı takip etmenizde fayda var her gün aynı şartlarda (sabah motor soğukken ilk çalıştırma öncesi) su seviyesini ölçüp fark var mı bakmanızı öneririm
 11. 1 point
  bougoss

  2004 2.0 XT LPG Takmanın Zararları Nelerdir ?

  yok yönetici arkadaşlar yapıyor o işi
 12. 1 point
  called07

  Multimedya Sistem

  O cihaz değişmeden carplay olmuyor maalesef. JVC, Kenwood, Pioneer cihaz düşünürseniz Subigarage uğrayın, bir kahvemizi için... yardımcı oluruz.
 13. 0 points
  MirabayReis

  97 Legacy Mi 2000 Model Legacy Mi?

  Selam arkadaşlar. Subaruya binmeden Subaru delisi oldum ne yapacağımı bilmiyorum iki araç arasında çok kararsız kaldım . Tecrübe sahipleri lütfen yardım. 97 model 290 bin km de. 2000 model 330 bin km de. Km ler sorun bu arabalarda. İki araç sahibi de gerçekten memur elit insanlar. Araçlar sıkıntısız ama sıkıntılı olan benim ne yapmalıyım tavsiyeniz be olur. İkisinin arasında ki fiyat farkıda çok değil. Bu araçlara nasıl güven duyup alınır
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00
×