Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 02/09/2021 in Posts

 1. 2 points
  afsy

  Subaru Forester Silindir Kapak Contası Değişimi

  Herkese merhaba, aradan geçen yaklaşık 5 yılda benim başıma çok şey geldi ancak aracı yıllık rutin bakımlarını yaptırarak herhangi bir problem yaşamadan kullanmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde aracıma 2016 ortalarında BRC marka lpg taktırdım, oldukça memnunum yakıt olarak beni çok yıpratmıyor. Yaşadığım hararet/basınç olayı ile ilgili radyatör kapaklarını daha düşük basınçlı olanlarıyla değiştirdim, basınç anlamında herhangi bir değişiklik olmadı, sonrasında Argos'ta tekrar kontrol edildi ve orjinal radyatör kapağının yenisi takıldı. Radyatör üst hortumunda basınç normalin biraz üzerinde ve bu süre içerisinde herhangi bir sıkıntı çıkarmadı. Aracım artık 180 bin km'de ve bu yıl içerisinde muhtemelen ağır bakım için (triger vs) servise girdiğimde termostat, radyatör hortumları vs hepsini değiştirmeyi düşünüyorum. Diğer taraftan iyi ki Subaru özellikle de Forester almışım diyorum. Araçtan çok memnunum umarım böyle devam eder. Herkese iyi forumlar diliyorum.
 2. 1 point
  disconnectuserectus

  Bakım İçin Tavsiye

  bende uzun zamandır foruma giremiyordum. biraz geç bir cevap olacak belki ama ağır bakımları yaptırmadığınız için belki ileride bir faydası olur. hem forum üyelerine de ağır bakım güncel fiyatları hakkıında bir bilgi olabilir. 2008 model legacy sw 2.0 150 hp aracıma aralık ayı sonunda ankara argosta ağır bakım yaptırdım. bu bakımda subab ayarı, triger seti değişimi, periyodik yağ ve filtre değişimi ve arka gergi kolu burçlarının değişimi yapıldı. toplamda 6 bin liraya maloldu. bakım öncesi tüm titreme, çekiş vs sorunları geçti ve yakıt lpg de şehiriçi yaklaşık 1 lt düştü. iyi forumlar, sağlıklı günler
 3. 1 point
  afsy

  Uzun Vadeli LPG Kullanımı

  Ben de LPG konusundaki deneyimlerimi paylaşayım. 2008 model (2009 kasa) Forester'a 2016 yılında 145 bin de iken BRC kit takıldı ve araç şimdi 180 binde herhangi bir sıkıntı yaşamadım, arıza ışığı yakma vs çok şükür olmadı. İnşallah buraya yazınca nazar değmez
 4. 1 point
  ThaMate

  Manifold Açı Sensörü

  Edit: Galiba buldum. 84962SA000 sanıyorum.
 5. 1 point
  ThaMate

  Manifold Açı Sensörü

  İyi fikirmiş bak. Deneyeyim bi. Sıfır bulamadım zaten hiç bi yerde. Parça koduna nerden bakacağımı bilsem bakarım da...
 6. 1 point
  ThaMate

  Manifold Açı Sensörü

  Konuştum ustayla, o sensörün çoktan fatihasını okuduk dedi. Nihayet 5 dakika önce amayama'dan ödemesini yapıp siparişini verdim yenisinin. İnşallah tez zamanda kavuşuruz. Erçay hocam valla hakkını helal et; her derdimde senin yardımına güvenip yazıyorum buraya sürekli, kusura bakma. Bir derdim daha var, belki ona da bir fikir verir, ışık tutarsın. Bugün farları temizlettim, led far taktırdım filan ama elektrikçi far kapaklarımın olmadığını söyledi. Bulmam gerektiğini, yoksa yapılan işin boşa gideceğini de ilave etti. İnternete bakındım biraz ama bulamadım ayak üstü bakarken. Far kapağı nerden bulurum bir fikrin var mı?
 7. 1 point
  aybarssurucu@gmail.com

  Uzun Vadeli LPG Kullanımı

  Arkadaşlar Dünya küçük, yabancı forumlarda LPG bilgisi araştırırken görüp sonradan tekrar bulamadığım Slovenya'dan 98 Forester S-Turbo beyaz bir araç vardı. 800.000km'de ve LPG'li. Geçtiğimiz hafta fabrikamıza makine kurmaya, yabancı mühendis misafirler geldi. Yaşlı kıdemli mühendisin arkadaşının aracıymış. 922.000 kilometrede aracı emekliye ayırıp kendisi de emekli olmuş.
 8. 1 point
  Rebel Puppet

  Su Alan Farin Tamiri

  Çok sağolasın, Mart ortasında Ankara'da olacağım birkaç günlüğüne... Geldiğimde giderim oraya umarım. Teşekkürler.
 9. 1 point
  OguzhanK

  Su Alan Farin Tamiri

  Eniştemin aracına ustamın tavsiyesi üzerine şaşmazda biryerde yaptırmıştım ama dükkan ismi vs hatırımda değil numarasını istedim gelince paylaşırım.
 10. 1 point
  Erçay

  Su Alan Farin Tamiri

  Hiç başıma gelen bir olay değil hocam. Tecrübe etmediğim bir olay olduğu için herhangi bir ustasına da gitmedim.
 11. 1 point
  Rebel Puppet

  Su Alan Farin Tamiri

  Bu konuda Ankara'da önerebileceğiniz bir yer var mıdır?
 12. 1 point
  Erçay

  Su Alan Farin Tamiri

  Tamir yoluna gidin bence bu işi kendiniz yapamazsaniz bile çok iyi yapan yerler vardır
 13. 1 point
  afsy

  Bakım İçin Tavsiye

  Biraz geçte olsa gelişmeleri yazayım istedim. Rutin 10 bin bakımını yaptırdım, yağ olarak Motul 8100 Eco-Nergy 5W30 kullandım. Gayet memnunum, ağır bakımı inşallah bu yaz yaptırma fırsatı bulurum.
 14. 1 point
  Yücel NADUL

  Subaru Forester Far Modifiyesi 2006 - 2008

  Farlarımı bu şekle dönüştürmek istiyorum. Var mı ankara da yönlendirebileceğiniz mekan ya da, wep sitesi? teşekkürler.
 15. 1 point
  yasinn81

  Krom Çıta Kalınlığı

  Van-Bahçesaraydayım burda aksesuarcı olmadığından yolum Vana düşerse artık..
 16. 1 point
  OguzhanK

  Krom Çıta Kalınlığı

  En güzeli kumpas yardımıyla ölçmek yada aksesuarcılara gidip başka araçlardan uyabilecek olanları üzerine denemek
 17. 1 point
  yasinn81

  Krom Çıta Kalınlığı

  Aslında 20 mm ölçtüm ama daha önce yapmış birisine denk gelirim de tam olarak emin olurum diye sordum
 18. 1 point
  Erçay

  Krom Çıta Kalınlığı

  Araç sende değil mi neden olmuyorsun onu anlamadım
 19. 1 point
  yasinn81

  Krom Çıta Kalınlığı

  Cam kenarına krom çıta takmayı düşünüyorum kenar kalınlığı kaç mm olur
 20. 1 point
  called07

  2020 + Forester Hifi Müzik Sistemi

  Herkese merhaba, Son kasa Forester araçlarda iki varyasyon var. En üst pakette Harman Kardon '' premium'' ses sistemi sunulurken alt paketlerde standart 6 hoparlör sunuluyor. İki seçenekte müzik zevkini tatmin etmekten çok uzak ama en azından Android auto/ Apple Carplay mevcut. Harman pakette ön kapılarda 6x9 oval hoparlörler, ön camın altında mid+tweeter ve arka kapılarda 16cm hoparlörler ve bagajda 20cm subwoofer var. Bir önceki kasada arka kapılarda tweeter vardı ama yeni araclarda bu tweeterlar yok. Boş paketlerde ön ve arka kapılarda 16cm hoparlörler ve ön camın altında tweeterlar var. iki paket içinde full ses yalıtımı ve hifi müzik sistemi yaptık . Çalışmalarla ilgili detaylı resimler için instagram linklerini aşağıya bırakıyorum. Harman paket: 1- https://www.instagram.com/p/CHhhaH-JHoc/..._copy_link 2- https://www.instagram.com/p/CHfEm4BJ3ts/..._copy_link 3- https://www.instagram.com/p/CHkR5lLpVBi/..._copy_link 4- https://www.instagram.com/p/CHssP1BJfHO/..._copy_link 5- https://www.instagram.com/p/CHpopKYJ_Yw/..._copy_link 6- https://www.instagram.com/p/CHI4wrrJiqo/..._copy_link 7- https://www.instagram.com/p/CGfjfwAJF7y/..._copy_link 8- https://www.instagram.com/p/CGx0L7RJggP/..._copy_link Boş Paket: 1- https://www.instagram.com/p/CI6Ls1fp8E7/?utm_source=ig_web_copy_link 2- https://www.instagram.com/p/CHIueahJeT7/..._copy_link 3- [url= https://www.instagram.com/p/CJydynoJjou/..._copy_link] [/url][url= https://www.instagram.com/p/CJydynoJjou/..._copy_link[/url] 4- https://www.instagram.com/p/CJyExE6JUsJ/?utm_source=ig_web_copy_link
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00
×