Jump to content

Yeni İçerik

Göster : tüm içerik -> son 365 gün içinde gönderilmiş

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Dün
 2. Önemli değil @seyfi önemli olan sorununun geçmesi
 3. Legacy Kumandadan Bagaj Açma

  toyota sedan grubundada aynı işlem işe yarıyor.
 4. Geçen hafta
 5. Pompa üzerindeki emiş hortumunun 12'lik somonunu söküyoruz Söker sökmez hem pompanın emiş ağzına hemde emiş hortumunun agzına bez tutuyoruz ki etrafa yağ bulaşmasın Daha sonra eski Oringi çıkarıp yenisini takıyoruz ve yeni taktiğimiz Oringi atf ile yağliyoruz. Düzgünce yerine oturtup vidasıni sıkıyoruz, lakin fazla sıkmayın oring ezilmesin. Tork anahtarı kullananlar için Tork değeri 40NM'dir. Daha sonra eksilen kdr hidrolik ekleyerek, aracı çalıştırıyoruz. Kaçak ve pompadan anormal bir ses gelmiyorsa işlem tamamdır.
 6. Takaslı 2007 İmpreza 2.0 R Sportswagon

  Facebook üzerinden bir ilan verirsen daha fazla şansın olur https://www.facebook.com/groups/380178972702176/?ref=share Buryaa üye ol
 7. 2008-2009 İmpreza 2.0 R Arıyorum

  Biliyorum o zaman da zordu şimdi de zor
 8. 2009 forester bagaj ustü spoiler nereden alınıp ve montajı uyguna yaptırabılırım
 9. 2004 Legacy Bluetooth bağlantısı

  Çok güzel bir uygulama olmuş elinize sağlık
 10. Daha Önce
 11. Subaru Forester Ses Yalıtımı 2003 - 2008

  ön camlardaki üçgen parçalardan kaynaklanıyor. arabayı ilk aldığımda o ses vardı. o üçgenlere bir lastik uygulama yaptım, bayağı bir süre ses kesilmişti. geçen sene ses yine olmaya başladı özellikle sürücü kapısında. yine lastik uyguladım. en temizi o parçaları değiştirmek. benim yaptığım gibi sesi kesip yola devam etmek birkaç yıllık geçici çözüm.
 12. Subaru Forester İçin Yazılım ?

  Evet Pedal Commander ürünü var aracımda.Araca extra bir güç katmıyor bu tarz ürünler.Sadece gaz kelebeği tepkime süresini değiştiryor.Buda alt devirlerde 1000-2000 devir bandında aracının daha az zaman kaybetmesine yarıyor.Şuanda fiyatlarıda yüksek eder bir ürün demekte zor.
 13. Legacy Aux Bağlantısı

  Anladım, Avrupa model ile farklılık oluyor evet, servis manuale bakıyorum yine de olcuyorum. Renkler farklı oluyor, birebir aynısı olmuyor bazen evet.
 14. İstanbuldaki Özel Servisler

  merhaba ist anadolu yakası- pendiğe yakın tavsiye edebileceğiniz ismail usta mıdır ?
 15. Daha önce kapı gerisine pul atarak bir çalışma yapmıştım, sonucu da paylaşmıştım, gergi eskiye nazaran tutuyor tabi bu geçici bir çözümdü. Rusya'dan bir dostuma bu malzmeyi almasını istemiştim, daha sonra ülkemizde bu malzemeyi üretebilecek bir firma buldum ki resimdeki firma ile de çalışmışlar. Neyse çok fazla uzatmadan mevzuya geçeyim. Kendileri ile görüştüm ve legacy için gergi yapılması konusunda anlaştık. Bugün gergiyi söküp ölçülerini almalarını için firmaya gönderdim. Modellemesini yapıp bana geri dönüş yapacaklar, böylelikle bu sorun ortadan tamamen kalkacak. Bir aksilik olmazsa şimdiden hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu hafta içinde örnek malzeme üretilip tarafıma gönderilecek diye tahmin ediyorum. Sonucu buradan paylaşacağım takipte kalın. Daha önce yaptığım çalışmayı da ekleyim buraya da Şoför kapımın gergisi kapıyı tutmuyordu, bu akşam ona da bir el atayım dedim. Gergiyi sabah söktüm şimdi işlemleri sırasıyla anlatayım 1 Gergi kafasıni tutan 4 metal klipsi açıyoruz 2. Bir pulu ortadan ikiye bölüyoruz 3 Bu pulları mekanizma içindeki elastik olan parçalarin arkasına yerleştiriyoruz 4 Gergiyi toplayıp montajını yapıyoruz
 16. Motor Alt Muhafaza Yalıtımı

  Gayet güzel bir çalışma olmuş eline sağlık
 17. Ecu elektrik arıza

  Servis konusunda evet ama yedek parça konusunda çok sıkıntılı bir marka olduğunu düşünmüyorum. Yaygın olmasa bile internet vasıtasıyla parça temini yapılıyor. Sorunu çözmenize sevindim. Sinyallere LED takınca oluşan sorun direnç ile çözüluyor. Uzun fara LED çok takan biliyorum böyle bir sorun olmamıştı, enteresan
 18. 2014 Forester aracımıza elimizdeki Thule portbagajı bağlamak için ara atkı ve ayak arıyorum. 2. el Thule tercihimizdir
 19. forester uppipe

  Uppipe içinde olması bana da anlamsız geldi ancak youtube da catless uppipe montaj videoları gördüm. başka bir ustada içerisinde petek olduğunu söylemişti. asıl soru uppipe yaptırmanın/takmanın bi faydası olurmu?
 20. Evet eski göstergede benzin ibresi çalışıyordu. Ozaman benzini bitireyim, ibreyi aşağıya alayım inşallah çözülür. Teşekkürler tavsiyen için
 21. 98 imprezam tekleme yapıyor.

  Biraz daha detaylandirin lütfen, tekleme hem benzin hem LPG de var mı (LPG varsa tâbi), arada bir tekliyor derken belli bir devirde mi yoksa tamamen kafasına göre mi tekliyor, tekleme ne kdr sürüyor, soğuk çalışmada var mı tekleme, 2 aydır var dediniz 2 ay önce araca birsey yapıldı mı? Bu arıza baş göstermeden önce en araca ne yapıldı yani?
 22. hemde ne sıkıntı. adam at hırsızının teki.
 23. Bu Araç Hakkındaki Düşünceleriniz?

  2015 modeli 180.000 km kullandım. Sıfır almıştım, kilometresinin %90 ı sehirlerarası yollarda yaptım. 73.000 km iken dpf uyarı ışığı yaktı ( seyahat dönüşü yolda birden) Aracı yürütmeden çekiciyle yetkili servise aldım, bilgisayara bağlandı ve nerdeyse 45 dakika süren işlemle araç tam gazda kurum yaktırıldı. Tüm dizel araçlar için olası bir sıkıntı dpf tıkanıklığı. O günden sonra, her birkaç bin km geçtikten sonra( ben genelde her 3000 km de bir yaptım) uzun yolda yüksek devirde en az yarım saat aracı kullandım. DPF in ilacı arada bir yüksek devirde yol yapmak. Öyle az bir mesafede değil, çıkıp yarım saat hatta 1 saat performanslı sürüş gibi düşünün. Almayı düşündüğünüz araç ağırlıklı sehiriçi kullanıldıysa kuvvetle muhtemel daha önce dpf ışığı yakmış ve rejenarasyon denilen işlemi görmüştür. DPF komple tıkanmadıysa, sökülüp temizlenmediyse, sehiriçi aracı değilse ve araç sahibi de ilk sahibiyse Outback den çekinmeyin, alın derim. Fiyatının hatta fiyatının üzerinde güzel bir araçtır.
 24. impreza bakım malzemeleri

  bilgi için teşekkürler..
 25. Bogaz Kelebeği Adaptasyonu

  Var. Olabilir ben anlamıyorum ama bayadir uğraşıyoruz. Bu arada bir takım sibop ve sibop lastiği lazım. Var i tavsiye edebileceğiniz alabileceğim bir yer. Araba ilk çalışırken çalışmıyor bayağı gaz pedaliyla oynayarak sürekli tekrar Mars'a basarak ancak çalışıyordu. Hatta enson iki ay önce uğraşırken aküyü bititmisim. Araba düne kadar yatiyordu. Çalıştıktan sonrada gaz ibresi 0 a düşüyor rolantide araba sallama yapıyor bazense istop ediyor du. Dün akü aldım çalıştırdım 10-20 km sonra bı ışıkta yavaslayinca stop etti. Tanıdık bı usta var ama subarucu değil ,Kütahya'da subarucu yok. Yada ben bilmiyorum. Usta motora birşey kaçmış ve zarar vermiş dedi bir takım sibop ve sibop lastiği lazım dedi.
 26. S-turbo far sorunu

  İncelemek lazım ama tahminim şu aşağıda işaretlediğim hattı kontrol etmeniz gerekiyor. Far kolundan röleye giden sinyal hattını. Kolun kendisinde sorun yoksa kısa devre ölçümü ile rölenin 3 ya da 4 nolu ayağı ile far kolu arasında devamlılık olup olmadığını kontrol ederdim ben.
 27. CNR Kule Gergisi Montajı

  Çok teşekkür ederim. Bu arada, setin içeriğine göre fiyat değişeceği için (gergi ve x-brace sayısı arttıkça fiyat daha uygun oluyor) Caner usta "fiyat yazma" dedi. Yoksa ustanın esnaflığına diyecek hiç bir şey yok. On numara esnaf. Bilmenizi isterim. Ağırlık konusunda inanın bir fikrim yok; ancak alttaki büyük x-brace biraz ağırdı, diğerlerinin pek bir ağırlığı yok. En fazla 15-20 kg eklenmiştir. İleride hafif alaşım jantlar takarak ve stepneyi bagajdan çıkartarak bu ek ağırlıkları telafi etmeye çalışacağım. Not: Bana verdiği fiyatı özelden yazıyorum
 1. Daha fazla etkinlik yükle


×