Jump to content

Yeni İçerik

Göster : tüm içerik -> son 365 gün içinde gönderilmiş

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Bugün
 2. 2006 İmpreza 2,0R Manuel Yakıt Tüketimi

  bilemiyorum ama muhtemelen bozuk değiştirip denemek lazım,acelesi yok şuan
 3. Geçen hafta
 4. Merhabalar. 2018 model sıfır olarak 1 ay önce aldığım XV aracımda aldığım günden beri frene belli bir şiddetin üzerinde (ki çok sert / ani olmayan bi şiddet bu) basınca “tak” diye bir ses geliyor. Yerel ustalara baktığımda olumsuz bir şey göremediler. Yaşadığım yerde servis olmadığı için telefonla arayıp sorduğumda, birkaç kullanıcıdan da benzer şikayet geldiğini ama bunun çift kademeli fren yapısı nedeniyle fren merkezinden, frene basış şiddetine göre gelebileceğini, olumsuz hiçbir sorunun olmadığını belirttiler. Dedikleri gibi, sakin frenlemede/yavaşlamada bu ses gelmiyor. Benzer bir durumla karşılaşan, bilgisi olan, sorun yapıp yapmamam gerektiği konusunda bilgi sahibi olan var mı?
 5. Klima Devreye Girme Anı

  Klima motoru direk kranktan güç aldığı için aracınızdaki anlık yığılma tarzı hissiyat normaldir.Araç 2.0 olsa hissedilmeyecek bir durum ama bu güçteki motorlar ile Subaruda bu şekilde hissiyatlar normal.
 6. Merhaba Şaşmaz'da Subaru home yasin usta var 0551 590 2353
 7. Subaru XV için Cam Kaldırma Modülü Uygulaması

  Yok aman kalsın :-) ama benim asıl şu multimedia sistemde Apple CarPlay olayını çözmem lazım. Ek yazılımmı olur ek modül mü olur bir şekilde çözmem lazım... bütün bunları mevcut sistem üzerinde yapmak istiyorum.
 8. Multimedya Sistem

  Yenilerde varda bendeki 2016.
 9. Arka Tekerdeki Eğiklik

  teşekkürler, evet sanırım öyle tecrübe edip göreceğiz.
 10. Subaru XV silecek

  Benimde 2016 XV aracımın sağ sileceği ucundan yırtıldı. Anlamadım bende ne kadar çabuk deforme olduğunu. Babam 2009 308 in sileceğini daha geçen sene değiştirdi. Neyse bende Bosch Aerptwin aldım ve oldukça başarılı. Yumuşak bi silişi var. Tavsiye ederim. N11 den ön arka takım olarak 148TL ye aldım. Bakalım ne kadar dayanacak.
 11. BENİMDE 2009 OUTBACK in yedek anahtarını da orjinalinide bozmuş ve toyota bir anahtarlığa kopyalamışlar eski sahipleri... yedek için toyota anahtarlığa yine 1200 tl istedi karabükta bir anahtarcı arkadaş... başkada yolu yok sanırım...
 12. Subaru XV Bakım Masrafı

  Sebebini bende bilmiyorum. Belki 5.1 Lt yağ kullanmıştır. 6. Şişeyi açtığı için onuda fatura etmiştir. Kalan 900ml yağıda başka arabada kullanacaklardır. Sorsan kullanmıyoruz derler zaten :-) Birde yağ değişim sırasında motor yağ kanallarınıda temizliyor servis. O bölgede bulunan eksik yağıda tamamladığı içinde 5lt den fazla kullanıyor olabilirler. Hazne 5lt kalan tarafta yağ kanalları vs olabilir. Sadece bu değil, hemen hemen tüm arabaların servis ücretler 900-1300 arası değişiyor. Zaten garanti bitmek üzere son 3 günü felan. Bundan sonra bende dışarda 500-700 arası yaptırırım. Garantiyi uzatma uygulamasınıda askıya almış Subaru bu aralar zaten. Tekrardan servise gitmeye gerek kalmıyor yani sonuç olarak...
 13. Daha Önce
 14. ANKARA'da Hangi Özel Servis yada Hangi Usta Tavsiye edersiniz ?????

  Geçmiş olsun hocam
 15. Diferansiyel

  Ya tamir yoluna gideceksiniz ya çıkma alacaksınız. Yıldız sanayisinde çıkmacıları veya özel Subaru servislerini arayıp fikir almak en doğru seçenek sanırım
 16. Nitrojen

  Eywalla
  • hyuvaci
  •   
  • lokomotif

  ön tampon altındaki parçayı nereden aldınız.

 17. Stabilize yolda sol önden gelen lıkırtı.

  sol önde bende aynı sıkıntı vardı z rot değişerek çözdüm sorunu.
 18. Selenoidlerde sıkıntı varmış gibi duruyor. Yine de şanzımana bağlı tüm soketlerin söküp voltajlarında sıkıntı, kablolarında kopukluk soyulma oynama var mı kontrol edin? Bir de şu gaz veriyorum araç yığılıyor dediğiniz hadise şanzımandan bağımsız bir durum mu? Yani şanzıman normal çalışırken de yapıyor mu?
 19. Subaruclub Üyeliğimi Bitiriyorum

  Geçmiş olsun, talihsizlik olmuş.
 20. Şanzıman ve diferansiyel yağları geçen yıl serviste değiştim(özelliğini baya kaybetmişti) aracım 80bin km de neme lazım kafam rahat olsun, aynı şekilde geçen ay fren sistemini komple yeniledim ve yağlarını değiştim. Kontrolsüz güç güç değildir sonuç: eğer ki şu zamana kadar hiç değişmesi ise bence değiştir.
 21. 2008 Model 1.5 İmpreza İçin Subab Ayarı

  en yazılacak şeyi yazmamışık
 22. 2014 XV mi 2017 Sıfır Corolla mı?

  Tartışmasız XV derim. Sağlamlık güvenlik ve konfor olarak 3 gömlek üstün bir araç...
 23. Subaru XV Aksesuar

  Merhabalar, Burdan önce konu açılmış ama aksesuar olarak net belli olmadığı için ve eski tarihli olduğu için yenisini açayım dedim. 2016 Subaru XV aracım için yan rüzgarlık arayışındayım ama henüz bulamadım. Ankara da ulaşabileceğim bir yer olursa çok memnun olurum. Teşekkürler
 24. Pedallarda Titreme

  :-) paylaşacağımdan emin olabilirsiniz :-)
 25. Yaz Lastiği veya Dört Mevsim Lastik?

  Ben aracı aldığımda 235/55/17 Michelin kışlık lastikler vardı. Durumu iyi olduğundan yazın yalan olmasın diye hemen yazlık Kumho Ecowing 235/55/17 aldım. Zannedersem fabrika çıkışı 225/55/17 olarak geliyor ama 235/55/17 lastiklerde de bir sorun yaşamadım. Yakıt tüketimine etkisi ne kadardır bilemiyorum bu farkın lakin güvenliği artırdığı net. Sadece arka lastikler ile çamurluk arasında çok yer kalmıyor oda zaten 235 lik kısımın değil 55 lik kısımın sorunu. Kumho Ecowing lastiğe gelince, orta seviye bir lastik. Sonuçta araç ağır hareket eden bir araç fevri hareket etme şansı zaten çok yok. Ondan dolayı Kadjar da 19” ini kullandığım markanın 17” ini aldım. Şimdilik memnunum. Tekerinize taş değmesin. Kar görmeyen memleketlerde dört mevsim belki ama yazı ve kışı belirgin olan yerlerde yazın yazlık kışın kışlık lastik kullanılmalı. Öyle dört mevsim diye bir lastik türü yok yani. Millet saf değil yani yazın ayrı kışın ayrı lastik takarak. Sadece dediğim gibi kar yağmayan memleketlerde yazlık özelliği ön planda olan ve piyasada dört mevsim olarak tabir edilen lastikler kullanılabilir. Yoksa kesinlikle tavsiye etmem. Araç ne kadar iyi olursa olsun, sonuçta oda dört tane lastik üzerinde gidiyor.
 26. XV start&stop çalışma düzeni

  Birde bu start stop olayında aracın duracağını ney anlaması gerekiyor. Yavaş yavaş ilerler de stop etmesini beklerseniz etmiyor. Ama durmaya yakın sert bir duruş yaparsanız devreye giriyor. Yani net olmak gerekiyor. Aracın kafa karışıyor duracak mı gidecek mi diye aksi durumda. Birde denildiği gibi klima vs çalışmaması gerekiyor. Klima motoru oldukça güçlü. O gücü karşılamak için çalışmak zorunda araç. Dediğim gibi sert durmayı deneyin derim. Sert derken duracağınızı net belli edin. Aheste durmak kafa karıştırıyor zannımca. birde araç bazen kendini güvenliğe alıp orta konsolda uyarı yazısı çıkarabilir. Motoru p ye alıp tekrar çalıştırın gibisinden. Oda aynı durumdan meydana geliyor. Bir sorun yok yani. Araba arafta kalmayı sevmiyor. Net olacaksınız :-)
 27. XV Cam Rüzgarlığı

  Evet bende xv 2016 aracım için cam rüzgarlığı arıyorum ama internette bulamadım. Ankara da ikamet ediyorum. Bir adres var ise yönlendireceğiniz memnun olurum.
 1. Daha fazla etkinlik yükle


×