Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Son Saat
 2. Outback DPF ve Turbo Hortumu

  Var Murat Hocam.
 3. Bugün
 4. 2007 Subaru Forester 4x4 Sensör Arızası

  camshaft ve crankshaft sensörleri mi ?
 5. biz alışveriş yaparken k.kartı geçiyordu. site güvenilir, teslimatı hızlı ama paypall için birşey diyemeyeceğim
 6. Silecek Mekanizmasında Aşırı Boşluk

  3d printer ile çizilebilir sanki
 7. Silecek Mekanizmasında Aşırı Boşluk

  bende kışın sileceği açık unutup inmişim arabadan, sabah bindiğimde önce aracı çalıştırıp ısınmasını beklerken karı buzu temizlerim dedim, kontağı açar açmaz silecek çalışıp, buzda takıla takıla gitti. araç ısınıp buz eriyince sileceği çalıştırdım, benimkindede boşluk olmuştu. kısaca bulacağın çözüme benimde ihtiyacım var. olaki ben önce yaparsam buradan yazarım nasıl bir çözüm bulduğumu.
 8. Merhaba, Konuyu hortlatmış olacağım fakat yeni konu açmak istemedim. Partsouq'da sağ sol cam üçgeni fiyatı yaklaşık 90 dolar. Site sadece Paypal ile ödeme kabul ediyormuş.Yakın tarihlerde burdan alışveriş yapan oldu mu hiç? Ya da çözümünü nasıl bulabiliriz? Fikri olan var mıdır?
 9. S.a arkadaşlar eksantrik sensör arızası iki adet varmış Aracımda arıza lambası yanıyor ve cruse kontrol ışığı yanıp sönüyor Ne yapmalıyım aracım gazlı
 10. Dün
 11. Deri Koltuk döşemelerine bakım yapıldı, ufak tefek boya rötuşu yapıldı ve araç cilalandı. Keyif arttı.
 12. 2006 forester silecek mekanizması ses yapıyordu. söktüğümde mekanizmaya ait kollardan yuvarlak teflonun kırılmış olduğunu gördüm. buna wiper bushing diyorlar. tüm mekanizmayı değiştirmek yerine bu teflon parçayı nasıl bulabilirim.
 13. Lambda Sensörü Arızasına Ekonomik Çözüm

  Merhaba Sökme için araç soğukken kanala çekip normal anahtar ile bayağı zorlayınca çıkıyor. Euro 4 motorlarda 1 sensör geniş band yakıt hava karışımı bilgisini motora iletip en mükemmel yanmayı ve performansı sağlıyor. 2 sensörün en önemli görevi katalizör işini tam yapıyormu onu kontrol etmek. Eğer araçta zaten katalizör yoksa bu sensör bunu algılayıp zaten arıza ışığı yakacaktır. Başka bir sorun ise egzos muayenesinden katalizörsüz geçmek mümkün değil. İyi günler
 14. 2.0 X AWD Manuel hakkında bilgi.

  Açıklayıcı, Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.
 15. 2015 - 2017 Forester Dizel Motor Yağı Sorunu

  2015 model dizel foresterim var 70 bin km ye yaklaştı, herhangi bir yağ sızdırdığını görmedim.
 16. 2.0 X AWD Manuel hakkında bilgi.

  Bu kasada turbo olanlar makbuldur, manuel-otomatik zevk meselesi ama otomatiği sorunsuz olduğu için atmosferik araçta manuel pek tercih edilmez.
 17. hocam senin model yılında aracı olanlar forumda pek fazla kimse yok. ondan cevap gelmiyor olabilir. burada esnafın birinde var foruma üye değil, onunkinde öyle bir problem yokmuş. bende motoruna bakmıştım, cillop gibiydi. hatta benzinli motor sesi kıvamında bir dizel diyede şaşırmıştım. ses yok motorda Maşallah.
 18. 2.0 X AWD Manuel hakkında bilgi.

  bildiğim kadarıyla 2.0X AWD 125 ps. otomatik şanzuman sıkıntısız ve yağ filtre değişimi dışında bakım gerektirmiyor. bozmakta kolay değil. manuele gelince zevk meselesi, onunda balata değişimi filan gerekiyor, onun dışında problem çıkartmaz pek. turbolularda performans yapanlarda filan manuel şanzuman dişlilerini kırmayı becerenler var ancak 125 lik motorla bozmak imkansıza yakın. Bu motorların kötü yanı performans problemi. otomatik manuel farketmez rampada yığılıp kalıyorlar, hele otomatiği vitesi mümkün olan en üst viteste tutmaya çalıştığı için 3. vitese geç geçiyor, bu arada zaten hızınız epey düşmüş oluyor. bu nedenlerle Subaru'da tercih turbolu motorlardır.
 19. Geçen hafta
 20. Subaru Takaslı , 2009 Dizel Forester

  Teşekkürler abi, forum üyelerine özel indirim yapılacaktır.
 21. 2.0 X AWD Manuel hakkında bilgi.

  Arkadaşlar Merhaba, Subaru forester hakkında bir kaç bilginize ve tecrübenize ihtiyacım var. 1. Manuel alınır mı? Subaru genel olarak otomatik şanzıman kullanmakta, Manuel şanzımanda oluşabilecek sıkıntılar neler olabilir. Performans etkilenmekte mi siz olsanız hangisini tercih edersiniz. 2005 2.0 x awd için geçerli sorum. Ek olarak motor beygir gücü tam olarak ne geçmekte. Aracı alacağım arkadaş 140 beygir dedi, ruhsata 102kw geçmekte, subaru servis kaydında 125ps.
  • tugracrea
  •   
  • İlter

  Merhaba ilter kardeşim. hatırlarsan benimle aynı arabadan kullanmıştın. 2007 impreza wagon 2.0R manuel. bi bulışma şansımız olur mu?

 22. 2007 impreza 2.0 RC Wagon Performans Sorunu

  valla henüz çözümleyemedim. Daha güvenebileceğim bir subaru ustası araştırıyorum Ankara'da. Facebookdan da 2.0 R kullanan arkadaşlar bulmaya çalışıyorum kıyaslamak için fakat oradan da kimseyi bulamadım. Teşekkürler...
 23. 2015 ve sonrası dizel motorlarda yağ sızdırma sorunu yaşayanlar var mı?
 24. Subaru Takaslı , 2009 Dizel Forester

  hayırlı alışverişler
 25. 2007 impreza 2.0 RC Wagon Performans Sorunu

  Nasıl oldu hocam, çözümleyebildinizmi performans olayını?
 26. Subaru Takaslı , 2009 Dizel Forester

  Teşekkürler abi, normalde bu araçlar 2 yıl önce daha uygundu. Ama bizde güncel fiyatlara göre yazmak zorunda kalıyoruz artık. Motor gayet başarılı.
 27. Subaru Takaslı , 2009 Dizel Forester

  Hayırlı satışlar Ahmet'ciğim. Güzel araç, motor orijinal sıfır toplanması büyük avantaj. Benzinli 2009 limited forester'lerin bile tek parça boyalı olanları 85 bin TL olan piyasada dizel sıfır motorlu bir araç için fiyat iyi. . Hayırlısı olsun..
 1. Daha fazla etkinlik yükle


×