Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik yenilenir     

 1. Bugün
 2. Dün
 3. Subaru Forester Egzoz Susturucu İptali

  Selamlar, 2017 XT için ben de abartıya kaçmayan, keyifli bir ses arayışındayım. Son susturucu tedariği için İzmir"de önereceğiniz adres / usta var mıdır?
 4. Legacy Torpitodan gelen ses

  Kontak açıldığında devreye girer. Kontak kapalıyken ses olmaz. Sürekli dönen bir fanı var ve tozlandığında ses yapar. Söküp anti-statik bir spreyle temizlemek gerekir ama o ses yapsa sürekli yapar. Sanırm sizin sorununuz o değil
 5. Legacy Torpitodan gelen ses

  yanıtlarınız için çok teşekkürler. Evet aracı kapattığımda gelen sesi ayrıca biliyorum bu ses araç hareket halindeyken ve ışıklarda durduğum zaman bile devam ediyor bazen hiç gelmiyor bazen sürekli geliyor sanki kaset çalar değişiyormuş gibi torpidonun arkasında neler oluyor bilmiyorum @Erçay hocam klima sensörü kapalıykende de devreye giren bir mekanizma mıdır?
 6. Geçen hafta
 7. Legacy Torpitodan gelen ses

  Otomatik klimanın ısı sensöründen geliyor olabilir
 8. Legacy Torpitodan gelen ses

  Arabayi kapattiginizda da geliyorsa ses klima klapelerinden olabilir
 9. P0261 P0264 P0267 P0270 P0350 hata kodları

  Herhangi bir hava kaçağı olsaydı ciddi bir ıslık sesi duyardınız. Ayrıca manifold basıncıyla ilgili bir arıza kodu da görmeniz kuvvetle muhtemeldir böyle bir durumda. Turbo basıncı her devir ve yük aralığında farklıdır ve buna ilişkin standart dışı değişiklikler yapıldığında re-map işleminin doğru yapılması zaten elzemdir. Turbo basıncının düşük olmasından ötürü enjektörlere ilişkin bahsettiğiniz arıza kodlarını görmezsiniz. Arıza lambası yandığında eş zamanlı olarak obd arayüzünden hangi arızayı verdiğini de görmek gerekir. Zengin ya da fakir karışım uyarısı veriyorsa sorunun ecu yazılımıyla ilgili olma ihtimali daha yüksektir. Her halukarda önceki mesajda bahsettiğim tesisat ve Ecu yazılımını kontrol ettirmeniz gerekecek. Genellikle stok olmayan bir araçta bu ve benzeri sorunları çözmek iki kat daha zor olur. Kolay gelsin.
 10. Herkese Merhaba, Foruma yeni üye oldum uzun süre vaneo kullanımından sonra subaru ya binmek nasip oldu, Ancak kafama takılan bir sorun var. Torpidodan hareket halindeyken sürekli bir tıkırdama sesi geliyor benzetmek gerekirse bir mekanizma sürekli hareket ediyormuş gibi sanki, Daha önce böyle sorun yaşayan olmuş fakat tam net cevaplanmamış bu konuda herhangi bir fikri olan var mıdır acaba? Şimdiden yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkürler.
 11. P0261 P0264 P0267 P0270 P0350 hata kodları

  @mehmetcevahir bey, dediğiniz gibi araçla ilgili tüm bu geliştirmeler önceki sahibi tarafından yapılmış. benim de aklıma ilk olarak elektrik tesisatı problemleri geldi, araçta ekstra elektrik yükü çeken ses sistemi koltuk ısıtma ve farları kapatıp aynı güzergahımda aracı bu bahsettiğim problemin yaşandığı 80 km hızda düşük devirde test ettim biraz uğraşarakta olsa arıza ışığını yaktırabildim. ayrıca bilgi eksikliğimden soruyorum acaba aracın sorun yaşadığı devir aralığında turbo henüz dolmadığı için yeterli hava emişi sağlanamıyor olabilirmi. bi yerlerde hava kaçağı varsa bu arıza kodlarını veriyor olabilirmi. çünkü gazdan çekip tekrar gaz verip devirlenince hem arıza ışığı sönüyor ve araç birden toparlanıyor çok rahat devir çeviriyor. devir arttığı için dolayısıyla turbo artık dolmaya başlıyor. rölantide ise turbo saati - 0.7 -08 arası gösteriyor (vakum) . normalde bu aralık sizce ne olmalıdır rölantide? rölantide devirde dalgalanma alt devirde(düşük vites) silkeleme gibi bi sorun yaşamadım.
 12. Yedek Parça

  Hayırlı olsun sipariş, paylaşım için teşekkürler. Gıyaben tanıdığım biri
 13. Yedek Parça

  Merhaba arkadaşlar... yedek parça konusunda bugün bana çok yardımcı olan ve müşteri ilişkileri iyi olan bir firma buldum. Sahibinden.com üzerinden tanıştım. Fiyatları çok uygun geldi bana. çözüm odaklı çalışan bir işyeri. İlk siparişimi verdim.https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-subaru-legacy-otomatik-katlanir-sinyalli-ayna-688972459/detay buradan ulaşabilirsiniz. Sadece yedek parça ihtiyacı olan arkadaşlar için küçük bir tavsiye...
 14. P0261 P0264 P0267 P0270 P0350 hata kodları

  Ecu'nuz enjektörlerin akımını gerektiği şekilde besleyemiyor diye düşünüyorum. Kim yapar nerede yaparlar bilmiyorum ama ecu ve yazılım işlerinden anlayan birilerini bulmanızı tavsiye ederim. Anladığım kadarıyla bahsettiğiniz geliştirmeler sizden önceki sahibi tarafından yapılmış araca. Remap işleminde bir hata yapılmış olabilir, transistör, kapasitörlerinden biri ya da birkaçı zarar görmüş olabilir. Bunlara ek olarak enjektör soketleri ve enjektör tesisatınızda bulunan ortak akım kablosu da sağlıklı bağlanmamış olabilir. Tabi eğer kurcalandıysa geliştirmeler esnasında. Tesisat kurcalanmadıysa bobin devresi ve enjektör akımı düşük arızalarını aynı anda vermesi ecu programlamasının hatalı olduğu fikrini güçlendiriyor. Bunlar muhtemel sebepler. Enjektör ve bobin tesisatını kontrol ettikten sonra ecu'yu incelettirmenizi öneririm.
 15. Elektrikli cam arızası

  Valla çok bilmiyorum Erçay bey öyle araştırırken bunu buldum. Size bi göstermek için gönderdim. Yarın arabanın üzerindeki parçanın resmini çekip buradan yayınlarım.
 16. P0261 P0264 P0267 P0270 P0350 hata kodları

  Erçay bey boğaz kelebeğini de temizletmiştim ama dediğiniz gibi sensörden de kaynaklanıyor olabilir, bu sensörün kendi hata kodu varsa cihaza bağlanınca çıkması gerekirdi sanırım.
 17. P0261 P0264 P0267 P0270 P0350 hata kodları

  Yabancı forumlardan edinilen bilgiler mantıklı gibi duruyor. TPS sensörünün durumuna da bakılmalı. @mehmetcevahir konuyu daha iyi yorumlayacaktır.
 18. cümleten selamun aleyküm. 2003 forester xt aracımızda forged motor, 18 g turbo , sti intercooler ve yazılım mevcut. ilk subarumuz, siz değerli forumdaşlara danışmak istediğim bir problemim var, 80 - 90 km hızlarda 2000 devir gibi düşük devirde sakin şekilde giderken hızlanmak için gaza hafif hafif bastığımda araç tepki vermiyor hızlanmıyor /devirlenmiyor motor boğulur gibi oluyor ve arıza ışığı yakıyor. ayağımı gazdan çekip biraz daha çok gaza basınca araç toparlanıp yüksek devire çıkıyor (vites düşürüyor) arıza ışığı da sönüyor. araçta lpg yok, benzinden olabileceğini düşünerek farklı yerlerden yakıt aldım. . benzin filtresi değişeli 3 -4 bin km olmuştur, 3 depodur da würth enjektör temizleyici kullandım, . geçen hafta da bakıma girdi bujiler değişti yağ bakımı vs yapıldı ustamın dediğine göre de bobinler sağlammış. ancak sorun devam ediyor. araçtaki hata kodları P0261 silindir 1 enjektör devresi düşük. P0264 silindir 2 enjektör devresi düşük. P0267 silindir 3 enjektör devresi düşük. P0270 silindir 4 enjektör devresi düşük. P0350 Ateşleme bobini birincil/ikincil devresi. şeklinde hata kodları vardı. yabancı forumlarda, sorunun enjektörleri besleyen rölelerden ve bobinleri çalıştıran üniteden kaynaklanabileceği gibi elektrik tesisatından kaynaklanan sorunlardan dolayı olabileceği yazıyor. ayrıca araçta yazılım var yazılımdan da olabilir sanırım, emin değilim. tecrübeli üyelerin ve ustalarımızın görüşleri nedir. neler yapılabilir? neresine bakmak gerekir? istanbulda tavsiye edeceğiniz işinin ehli ustalarımız var mıdır? şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler, herkese güvenli sürüşler.
 19. Elektrikli cam arızası

  İkisi 400 Durukan hocam ama 2 hafta beklersiniz Yanlız resimdeki sinyal makyajlı kasa Legacy’inin. Sizdeki 2006 onu da ayrıca belirteyim
 20. Elektrikli cam arızası

  teşekkürler erçay bey
 21. Elektrikli cam arızası

  Sorduruyorum dönüş yapıcam size
 22. Elektrikli cam arızası

  Merhaba Erçay bey... Bugün ben gidemedim kardeşim götürdü arabayı öyle söylemişler. Aslında buradaki ustalara çok güvenmiyorum. Çok kurcalatmak istemedim arabayı. En azından ön cam çalıştı. Cumartesi izin günüm arka cama bi kendim bakayım. Erçay bey sağ yan ayna altındaki sinyal camı kırık bir de sol sis farı kapağı bugün biraz fiyat araştırdım da yaklaşık iki parçaya yaklaşık 1000₺ dediler. Bu parçaları uygun bir şekilde nasıl bulabilirim?( Çıkma, aliexpres,ebay vs.) nasıl araştırabilirim acaba?
 23. İmpreza gösterge

  Gayet başarılı, hayırlı olsun
 24. Elektrikli cam arızası

  Tüm motorlar birbirleriyle aynı olması lazım başka bir taraftan söküp takabilir ve test edebilirsiniz. Ön tarafın kusuru neymiş zayıf şase mi
 25. Nasıl olmuş arkadaşlar. Fikirlerinizi alabilirmiyim?
 26. Elektrikli cam arızası

  Merhaba arkadaşlar Bugün aracımı oto elektronik işi yapan bir yere bıraktım. Ön sol camın tamir edildiğini ama arka sol camın motoru ile ilgili bir problem olabileceğini başka bir elektrikçiye göstermemi istedi.
 27. Elektrikli cam arızası

  Özelden görüştük aynı şeyleri söyledim deneyip dönüş yapacak artık bekliyoruz ona göre motor sorduracam bir iki kişiye
 28. Elektrikli cam arızası

  Bir kaç amperlik bir motoru çalıştırabilecek kadar akım geliyorsa kablolardan büyük ihtimalle motorlarla ilgili bir sorun var demektir. Motorların soketlerini söküp direkt akü akımı vererek deneyebilirsiniz. Bazen 12 volt okuduğunuz halde soketten zayıf şasi bağlantısı nedeniyle motor çalışmayabilir ve sizi yanıltır.
 1. Daha fazla etkinlik yükle


×