Guest mtutun

Forester Turbonun Kralı Budur!

67 posts in this topic

Eğer bir gün hanımın Forester'ını ele geçirebilirsem, işte aynen bu dizayna getireceğim. Gerekirse parçaları kendim ithal edeceğim. Bir de prodrive kit ile 265 bg'ye yükselteceğim. Tabi bunların hepsi hayal, çünkü hiç satacakmış gibi görünmüyor...

post-0-145349132892_thumb.jpg

Aynı arabadan sanırım, benimde aşağıdaki araç ilk gördüğümden beri çok hoşuma gidiyor.

112_2006_sema_267x_2007_subaru_forester_Sport_XT_front_view-ucc-e1306316799669.jpg

Fifth Gear programında Forester STI'ın testi vardı, müthiş görünüyordu.

Bu da benim aracı getirmek istediğim durum! Ama heyhat! mümkün değil, çünkü çamurluk dodikleri işi bozuyor...

post-0-145349132895_thumb.jpg

Fifth Gear programında Forester STI'ın testi vardı, müthiş görünüyordu.

Evet müthiş bir test Burçinhan bende bayılmıştım ilk izlediğimde.

Mustafa abi, eşinizin arabası aşağıdaki video'da hızlanan forester gibi mi hızlanıyor D konumunda? Bu ne böyle, bir SUV için çok hızlı değil mi?  ;D

Forum için Forester STI banner'larıda yapmıştık ama subaru severlerin canı çekmesin diye koymadık  :D :D

b11j.jpg

b10g.jpg

79239148.jpg

Forum için Forester STI banner'larıda yapmıştık ama subaru severlerin canı çekmesin diye koymadık  :D :D

b11j.jpg

b10g.jpg

79239148.jpg

Çok güzel olmuş elinize sağlık.. :)

Doğrudur, aynen böyle! Bir SUV için fazla doğru ama bizim Forester SUV değil, Crossover. Yeni kasa ise bir SUV. Bu sebeple yeni kasa için 230 bg nin çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum. En azından standart versiyon için.

Ayrıca bizim Forester'ın alt yapısının da WRX olduğunu unutmayın. Oldukça dengeli ve virajlarda yatma problemi olmayan bir araç. Standart amortisörlü bir Outback'ten daha iyi yol tutuyor. Sen bu araca bir de Prodrive kiti uygulandığını düşün, 265 bg...

Mustafa abi, eşinizin arabası aşağıdaki video'da hızlanan forester gibi mi hızlanıyor D konumunda? Bu ne böyle, bir SUV için çok hızlı değil mi?  ;D

Bu arada Forester 0-100 ve ara hızlanmalarda Outback'ten daha hızlı. Evet Outback 15 bg avantaja sahip (245 bg) ama max tork 300nm ve 4000 devir üstünde, Forester ise 320 nm ve 3000 devir üstünde. Ayrıca tork eğrisi turbo olduğu için daha düz. Yani daha uzun bir devir aralığında yüksek tork üretebiliyor. Üstelik Forester'ın Outback'e 65 kg avantajı da var. Bu bir adam demek, az değil.

Sürat arttıkça ise işin rengi değişiyor. Yüksek süratte Outback daha başarılı ve Forester'ı geçiyor. Burada da en önemli fark aerodinamik yapı. Outback'in hava sürtünme katsayısı Forester'a ciddi şekilde önde. Yanılmıyorsam Outback 0.33 cv ve Forester 0.36 cv gibi bir şeydi. Tüketimde de Outback biraz daha az yakıyor.

Doğrudur, aynen böyle! Bir SUV için fazla doğru ama bizim Forester SUV değil, Crossover. Yeni kasa ise bir SUV. Bu sebeple yeni kasa için 230 bg nin çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum. En azından standart versiyon için.

Ayrıca bizim Forester'ın alt yapısının da WRX olduğunu unutmayın. Oldukça dengeli ve virajlarda yatma problemi olmayan bir araç. Standart amortisörlü bir Outback'ten daha iyi yol tutuyor. Sen bu araca bir de Prodrive kiti uygulandığını düşün, 265 bg...

Abi Prodrive kit için dünya para vericeksin ve 35 hp mi alıcaksın ?

Bence çok büyük para kaybı olur.

Komple up-down pipe , Nur Spec egzost , yazılım ve EVC ile çok net 50/60 hp den fazlasını alırız.

Tabi unutmamak lazım ki, Forester STI değil bu :D

Bizimki olur estiay! o zaman, Türk işi... Niye mi prodrive? Predrive'a göre daha ileride olduğu için...

Komple up-down pipe , Nur Spec egzost , yazılım ve EVC ile çok net 50/60 hp den fazlasını alırız.

Bu arada hanım da Forester'ını bana verecek falan da değil yani! Dün ya şu senin Forester yerine sana 0 bir CR-V alalım mı? dedim. Demez olaydım, boşanıyorduk neredeyse! Aslında bu forumda benden çok unun yazması lazım, esas fanatik o çünkü...

Ha bir de onun karar vermesi de yetmiyormuş, bir de köpeğimizin de he! demesi lazımmış. Ne yapacaksa hayvan karşılaştırmalı CR-V - Forester testi mi????

Abi taktiksel hatalar yapmamak lazım evlilikte :D 2 gün sonra üye olup bunları görme riskini de düşünmek lazım :D

Yok yok merak etme! Ben insanların suratına ne söylersem, arkadan da o kadarını konuşurum. Bu forumu okuttum kendisine de, ne zaman isterse girer, bakar zaten. Symmetrical awd tipleri forumunu komple okuyup, ondan sonra bana e tamam işte, benim dediğim gibi dedi!

Ben de arapça'da en sevdiğim kelime ile cevap verdim; Fesüphanallah!

Abi taktiksel hatalar yapmamak lazım evlilikte :D 2 gün sonra üye olup bunları görme riskini de düşünmek lazım :D

Abi yinede dikkatli olmak lazim :D Kadinlarin neyi ne zaman kullanacagi belli olmaz :D

Mustafa abi ya tam tersi olsa ve Subaruyu beğenmeseydi eşiniz ? :)

O daha can sıkıcı olurdu sanırım :)

Kadınların neyi ne zaman kullanacağı bellidir, Burak! Çünkü herşeyi her zaman kullanırlar...

Abi yinede dikkatli olmak lazim :D Kadinlarin neyi ne zaman kullanacagi belli olmaz :D

Bu konuda bir risk almadım, Uğur. Bir önceki kasa CR-V vardı kendisinde, Cadde Motor'da Forester'ı test ettirdim ama hergün kullandığı rotada ve yarım gün test etti. Ben hiç karışmadım. Arabaya binerken benim CR-V çok güzel yaaa, bu ne yüksek station wagon gibi.. vs diyordu, kullanıp performansı ve yol tutuşu görünce fikri değişti.

Bana başlarda diyordu ki; Yaa bu araba CR-V yerine geçmez.

Ben de diyordum ki; O zaman alma, zaten CR-V çok güzel araba.

O diyordu ki; Ama performans, yola tutunması müthiş.

Ben de diyordum ki; Al o zaman, bu da güzel araba.

Diyordu ki; Eeee Mustafa hiç yardımcı olmuyorsun.

Ben de diyordum ki; Haklısın!

O diyordu ki; Peki yardımcı olacak mısın kararıma?

Ben de diyordum ki; Hayır! Sen kullanacaksın ne istersen onu yap...

Yani beğenmese almazdı...

Mustafa abi ya tam tersi olsa ve Subaruyu beğenmeseydi eşiniz ? :)

O daha can sıkıcı olurdu sanırım :)

Vay canına! Yanılmışım...

http://youtu.be/hWxP0TiqsQw

Bu arada hanım da Forester'ını bana verecek falan da değil yani! Dün ya şu senin Forester yerine sana 0 bir CR-V alalım mı? dedim. Demez olaydım, boşanıyorduk neredeyse! Aslında bu forumda benden çok unun yazması lazım, esas fanatik o çünkü...

Ha bir de onun karar vermesi de yetmiyormuş, bir de köpeğimizin de he! demesi lazımmış. Ne yapacaksa hayvan karşılaştırmalı CR-V - Forester testi mi????

uğur arkadaşımızın faturasını gördükten sonra bende bu gidişle 2002 sonrası honda crv veya nıssan xtraıle yönelecegım herhalde..o fatura neydi öyle 8.500 tl..

hatta bu aralar sanki subaruları fazlamı büyütüyoruz demeye bile başladım..youtube da bir sürü video var..o vıdeolardada subarular her koşulda başarılı olamıyor diğer araclar gibi..yani kumda batanıda,karda çakılanıda var subarularda..üstüne birde servis ve parça fiyatları sanki tuz biber oluyor gibi..

hatta bu aralar sanki subaruları fazlamı büyütüyoruz demeye bile başladım..youtube da bir sürü video var..o vıdeolardada subarular her koşulda başarılı olamıyor diğer araclar gibi..yani kumda batanıda,karda çakılanıda var subarularda..üstüne birde servis ve parça fiyatları sanki tuz biber oluyor gibi..

Diğer araçlar hangileri?