yavuzkilinc

Subaru Forester 2.0 XT max hiz nedir?

39 posts in this topic

Arkadaslar merhaba, 2004 forester xt aracimi alali 10 gun oldu. Test ediyor araci dinliyorum...:) Son hizi nedir aracin? Test edeniniz oldu mu?

Kadran 240 ve ben rahatlıkla gördüm hemde defalarca :)

220 ye kadar cok cok hızlı çıkıyor ancak 220 den sonra biraz bayıyor fakat 240 i görüyor

2.0 turbo degil mi? Benim aracim 2004 otomatik 2.0 turbo ve 180-190 gibi? Bu normal mi?

Kesinlikle değil

Bu arada araç kaç binde ve LPG var mı ?

144000 lpgsiz

Kesinlikle bı sıkıntısı var caddemotor a gitmenizi tavsiye ederim boş yere aracı sıkıştırıp daha fazla zorlamayın derim

Bende cok sasirdim aslinda 160-170 lere hizli tirmaniyor ama otesi sanki sikintili... neden olabilir? Araci caddemotora goturup expertize soktum. Bu konuda herhangi bir problem soylemediler. Yarin uzun yolda bir kontrol edecegim. Olmazsa servise gotureyim diyorum.

Ozel servis var mi bildiginiz? Jaspayi tavsiye eder misiniz? Fiyatlari nasildir?

Siz bu denemeyi pedalı kokleyerek mı yapıyorsunuz ?

Yani sanirim pedal alti roketleme tabir edilen kismi devreye alacak sekilde basiyorum.

Jaspa nin sahibiyle muhabbetim var arada gider cayini icerim organizasyonlar da da beraberiz ama Valla ben Jaspa ya hiç is yaptirtmadim ama butun parçalarımı oradan aldım kendi ustama taktirttim illaki işlerinde iyi birileri olmasa 20-25 senedir subaru lar la uğraşmaz Aynı zamnda Jaspa nin internet sitesinde herseyin fiyatı yazıyor

Tamam siz turbo yü acıyorsunuz ama gazı tam kokleyin kickdown yapın araç rokete geçsin hele power moda alırsanız aracınız ucacaktir

Söyle bisey diyeyim daha önce turbo subaru maceranız oldumu bilemiyorum ama

2.0 xt aracınız 0-100 6.5-7 saniye 0-240 Arasi 55-65 sn Arasi

Araç 160-180 Arasi biraz ağır kalabilir yalnız 185-190 Arasi araç 3. Vitesten 4 e geçiyor ki o ses adamı bitirir :D

Bir gidecegim Jaspa' ya yardimci olurlar diye dusunuyorum. Sizin bir fikriniz var mi? Acaba ilk sahibi bayanmis motorun sagir olmasi durumu subaru icin de gecerli olabilir mi?

İllaki olabilir bende bı zamanlar 2003 golf vardı ilk sahibinden aldım oda bayan di ve dediğine göre 110 dan fazla basmamış bn aracı aldığımda deneme sürüsüne çıktım araç 130 U geçmiyor aca aca 190 a kadar açabildim sonra sattım zaten bu arada kadran 260 ti

Yok ilk deneyim ( hem turbo hem subaru icin). Bahsettiginiz sekilde deneyecegim insallah arac istedigim tepkiyi verir. Bir sorum daha var aslinda. :) 120-140 arasi gaz pedalina bastigim anlarda bir ugultu geliyor devir saati 3000 civarinda iken... ayagimi gazdan cekince kesiliyor basinca tekrar geliyor. Sonrasinda 150 den sonra o ses kayboluyor...baska hiz araliginda benzer devirlerde denedim ama o sesi almiyorum. Neden olabilir?

Gaz pedalina dokundugum anda geliyor. Lastik veya ruzgar sesi olmadigini dusunuyorum. Zira 130 km de ayagimi gazdan cektigimde ses kayboluyor, ama gaza hafif dokundugum anda dahi ugultu geliyor ve 140-145 km den sonra kayboluyor...

Yazmistim, 3000 civari

Kickdown yaparken bir islik sesi geliyor cok ince ama onun disinda bu ses biraz daha ugultu gibi... ve kickdownda devir yukselirken o sesi duyuyorken burada ayagimi gaz pedalina koymam yeterli oluyor

Islik sesi normal geliyor ama ugultu da normal midir?

yavuz evın nereye yakınsa ordakı servıse gıt buyuk sıkıntıların varsa arac hakkında cadde motor derım

gerısı ıcınse floryada saban oto var bekanın arkasında her derde deva ilaç gıbı ışıne yarar hatta forumada uye

selahattın saban :0532 254 39 40

http://sabanotoservis.com/

hız felakttır hız yapmak ıstıyorssan gıt ızmıt korfez pıstıne kırala bır araba tak kaskını devam et orhan forester ıle o kadar hız yaptı ama arabadan Allaha sukur sag salım cıktı arabasını gorsen ınanamazsın bu arabadan mı saglam cıktı dıye

Lakın kendı arabanın hızını olçmek ıstıyorsan git paşaoğlu garajda dortlu roller var ver 100 tl sok dyno ya o zman kendı gozunle gorursun bırde o makınadan bır kagıt cıktı alıyorsun arabanın hız degerlerı hakkında herkese gosterırsın dynoda gorunen hız da 260 ama yolda bu 230 a tekabulmuş rampa asağıda 240 yapabılırsın dıyorlar

hız felakttır hız yapmak ıstıyorssan gıt ızmıt korfez pıstıne kırala bır araba tak kaskını devam et orhan forester ıle o kadar hız yaptı ama arabadan Allaha sukur sag salım cıktı arabasını gorsen ınanamazsın bu arabadan mı saglam cıktı dıye

Lakın kendı arabanın hızını olçmek ıstıyorsan git paşaoğlu garajda dortlu roller var ver 100 tl sok dyno ya o zman kendı gozunle gorursun bırde o makınadan bır kagıt cıktı alıyorsun arabanın hız degerlerı hakkında herkese gosterırsın dynoda gorunen hız da 260 ama yolda bu 230 a tekabulmuş rampa asağıda 240 yapabılırsın dıyorlar

Yavuz bey

Ceyhun abinin de dediği gibi araç sağlam bı makina istemeden de olsa test ettik onayladık :D

Ama tedbir i elden bırakmayalım ve akan trafikte asırı hız yapmayalım

Yok hizli kullansamda mevzu asiri hiz degil. Aracin standartlari nedir? Benim aracim standartlara ne kadar uzak ne kadar yakin. Aracin kondisyonu ne durumda bunlari belirlemek istiyorum. Tavsiye edilen ustalara haftaya hafta sonu gitmek istiyorum.

Arabayi 1. Vitese tak.

Sol ayaginla frene sertce bas ve cekme.

Sonra sag ayaginla gaza 2600 devre gelinceye kadar bas.

Bir anda ayagini frenden cekip ayni anda diger ayaginla gaz pedalina sonuna

bas sonrada sanzımanı eline al :D