erolkan

Bobin Arızası

arkadaşlar bobınlerde arıza oldugu nasıl anlaşılır?ve bobın arızasının belırtılerı nelerdır acaba?

Yüksek viteste düşük devirde giderken kesikilik yapar, araba gaz yemez.

rölantitede  titreme yapar mı?

Yüksek viteste düşük devirde giderken kesikilik yapar, araba gaz yemez.

bende bu durum var.peki sürekli giderken örnek 4000 devir 120 140 arası giderken tekleme yaparmı.birde bu arıza nasıl giderilir

Benim bildiğim yüksek devirlerde bobin arızası belli olmuyor. Birde benzine aldığın zaman bobin teklemesi daha da azalıyor..

kablolardan birinde çatlak var bazen kendi kendine yerinden çıkıyor bu yüzden yapıyor olabilirmi araba çalışırken kabloyu yerine takayım dedim elektrik çarptı.

Burak :)

Benim scenic  gitmiyordu yokuşları çıkmıyordu.Geçen hafta servise götürdüm.Usta dedi bobinler değişecek 4tane valeo bobin takıldı.Araba şimdi çok iyi bastınmı gidiyor.Meğer aldıgımdan beri bobinleri bozukmuş bende yokuşları çıkmıyor diye şikayet ediyordum. :D

Burak :)

efendim abi :)

o zaman o çatlağı kablo bandıyla bir güzel yama yapayım zaten benim arabanın bobinini aşağı koymuşlar nasıl mantıksa anlamadım :)

efendim abi :)

o zaman o çatlağı kablo bandıyla bir güzel yama yapayım zaten benim arabanın bobinini aşağı koymuşlar nasıl mantıksa anlamadım :)

Burak sen kabloyu değiştir sıkıntı düzelir. Bende eski Legacy kabloları vardı, seninkilerinden iyidir sanırım, atmadıysam göndereyim..

Benim scenic  gitmiyordu yokuşları çıkmıyordu.Geçen hafta servise götürdüm.Usta dedi bobinler değişecek 4tane valeo bobin takıldı.Araba şimdi çok iyi bastınmı gidiyor.Meğer aldıgımdan beri bobinleri bozukmuş bende yokuşları çıkmıyor diye şikayet ediyordum. :D

Renault bobinleri ucuzdu, tanesini 50 lira gibi hatırlıyorum..

Burak sen kabloyu değiştir sıkıntı düzelir. Bende eski Legacy kabloları vardı, seninkilerinden iyidir sanırım, atmadıysam göndereyim..

abi olabilir ama benim aracın kablo uzunlukları farklıdır.motorun sağ alt kısmında aks lalesinin hemen üstüne kalıyor bobin.

Piyasada birsürü bobin var.30TL den başlıyor piyasası ama En kalitelileri Valeo güçlendirilmiş bobin.Ben tanesini 70TL den aldım..megane2(scenicII,meganeII,lagunaII) lerin en büyük sorunu malesef bobinler..

benım forester a uygun ucuz yollu bobin nereden bulabılırım şimdilik..eger sorun gercekten bobınse orjınalını alırım ama bobınden değilse o kadar para boşa gidecek..

bu sorunu anlamanın basit bir yolu yok  mu?

abi mesela devir yükseltmeden vites değiştirip hafif gaz verin tekleme yaparsa sorun bobinde.bende bir kere tekliyor sonra düzeliyor.

Erol'cuğum servise gelirsin yenisini takar bakarız sorun çözülür ise alırsın çözülmez ise çıkartırız.Kimseye yapmam orijinal malı takıp çıkartmayı ama senin yerin başka.

Legacy 1.8 karbüratörlünün 5 adet bujı kablosu var 2.0 enjektörlü hiçbir Subaru'nun

kablosu uymaz.

Erol'cuğum servise gelirsin yenisini takar bakarız sorun çözülür ise alırsın çözülmez ise çıkartırız.Kimseye yapmam orijinal malı takıp çıkartmayı ama senin yerin başka.

sagol Ibrahim abı aklımdasın ama bılıyorsun vakıt ve maddı durumlardan dolayı gelemıyorum yanına yoksa şımdıye kadar coktan solugu orda almıştım.

Bence bi fırsatını bulunca git abi servise yaktığın yakıta yazık allah muhafaza arza büyümeden bi kontrol ettir abi....

Legacy 1.8 karbüratörlünün 5 adet bujı kablosu var 2.0 enjektörlü hiçbir Subaru'nun

kablosu uymaz.

evet 5 tane var bujilere giden değilde yukarı çıkan kabloda çatlak var.

Bobin arızasını tespit edecek bir cihaz var mı? Multimetre ile bunun tespiti mümkün mü?

ya aynı sorun bendede oldu.

araba  kalkıyor, 2. vitese attıktan sonra titremeye başlıyor.

arabaya bir anda gaz verip kalktığım da ise titreyerek kalkıyor. daha doğrusu sarsıntılı bir biçimde kalkıyor.

bu bobinlerin fiyatı ne kadar?

ve bu arıza kuvvetle muhtemel bobinlerden mi?

Zengin karışım da olabilir.